Tesla Bobini Hakkında Bilgi

44Ertugrul

Üye
Selamın aleykum okuldan tesla bobini yapmamı istediler malzeme vs araştırdım tek eksiğim troid nasıl yapabilirim veya nerden alabilirim
Bir de çalışan bir devresini yollayabilirmisiniz ( son olarak bağlantıları için malzemeler buton vs )

siz elinizdeki parcalari yazmamissiniz ki.
555 ile ve bir transistor iki bobinle bile tesla bobini yapilabiliyor.

siz elinizdeki parcalari yazmamissiniz ki.
555 ile ve bir transistor iki bobinle bile tesla bobini yapilabiliyor.
Ben iki tane yapacağım iki pvc boru var yeteri kadar bakır tel var bakır boru var uste troid kullanacağım kondansatorleri kendim yapacağım sadece devre malzemeleri eksik ve troid yapımı

niye ugrasiyorsunuz ki bobinle? hoca kasten sen saracaksin dememisse gidip oto elektroikciden induksiyon bobini alin. bir ne555 ve 2n3055 ile kare dalga akim olusturup guclendirin induksiyona verin. verdigin linkte anlatliyor.
yalniz dikkat tesla bobini sapiktir oper. avometre ile olcmeye calismayin bosuna. calisirken elinizi asla dokundurmayin.

niye ugrasiyorsunuz ki bobinle? hoca kasten sen saracaksin dememisse gidip oto elektroikciden induksiyon bobini alin. bir ne555 ve 2n3055 ile kare dalga akim olusturup guclendirin induksiyona verin. verdigin linkte anlatliyor.
yalniz dikkat tesla bobini sapiktir oper. avometre ile olcmeye calismayin bosuna. calisirken elinizi asla dokundurmayin.
Abicim Facebook vs varmı sana ulaşabileceğim daha net anlatabilirim

forum profilimdegozukmesi lazim zaten alsana link
http://www.facebook.com/profile.php?id=10206204615704439
ama cok bir sey ogrenemezsin benden. cok bildigim bir konu degil. ama tesla bobini zor bir sey de degil. kare dalga olustur onu da trafo ile yukselt.
tv lerdeki eht trafosu misa,
Allah tan bilmiyorsun birde bilseydin ansiklopedi yazardın.Maşaallah Allah nazardan saklasın keşke her genç senin gibi olsa!Bilgisayarı eline alan başlıyor oyuna günlerce oyunun başından kalkmayan var!Birşey araştırayım bir şey öğreneyim diyen yok!

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri