TESLA BOBİNİ

mehmet_ist

Üye
tesla bobini hakkında bilgisi olan var mı ? Nasıl yapılır?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
tesla bobini bir yüksek frekans trafosudur.temel mantığı rezonans frekansında
salınım yapan primer sargıdan hava çekirdekli biçimde sekonder sargıda gerilim
indüklemektir.frekanslar yaklaşık 500khz civarında olduğundan sekonderde indüklenen gerilimler çok yüksek olur haliyle toprak buldumu akmak ister
dolaysıyla havayı iyonlaştırır ve yıldırımlar görülür,bir tür yıldırım makinasıdır tesla bobini.

tesla bobini bir yüksek frekans trafosudur.temel mantığı rezonans frekansında
salınım yapan primer sargıdan hava çekirdekli biçimde sekonder sargıda gerilim
indüklemektir.frekanslar yaklaşık 500khz civarında olduğundan sekonderde indüklenen gerilimler çok yüksek olur haliyle toprak buldumu akmak ister
dolaysıyla havayı iyonlaştırır ve yıldırımlar görülür,bir tür yıldırım makinasıdır tesla bobini.

ben tesla bobini yapmak istiyorum hesaplamaları varmı sizde....

topraklama olmaksızın portatif bir tesla bobini yapmak istemekteyim ancak bunun daha önce yapıldığını sanmıyorum. Araştırdım, bulamadım. bobini topraklamak neden bu kadar önemlidir? yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri