Tesislerde Trafo sabit kondansatörü uygulamaları

Bu arada enerji_04 açıklamalarıma (sorularıma) cevap gelmedi ? Başka bir tesis mi size enerji veriyor? bir anormallik varda açıklaması sende !
yok hocam yoğunluktan giremedim :) süzme sayaç kök hücre bunlardan nedir anlamadım? giriş çıkış trafo koruma ve kuplaj hücreleri var

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yok hocam yoğunluktan giremedim :) süzme sayaç kök hücre bunlardan nedir anlamadım? giriş çıkış trafo koruma ve kuplaj hücreleri var
Sizin trafo bölmesinde bir sayacınız daha olmalı diyor Hakan abi.Trafolu sistemlerde 690kva ve üstü trafolu sistemlerde sayaç trafo tarafından okuma yapar.Sizin gönderdiğiniz tekhat şemasında sayaç alçak gerilim tarafında.Bir devrede iki sayaç aynı anda bağlanırsa ikinci sayaç süzme sayaçtır.Fatura ilk sayaca göre gelir zaten ikinci sayacın kullanılma amacı elektrik abonesinin tüketimini kontrol etmesi için kullanılır.

Bu işte bir yanlış var arkadaş ! 2 tane 1000kVA trafon var sana ölçümü alçak gerilimden asla ! vermezler.

eksi girişine nötür bağlanacak artı girişide röleye bağlanacak röle tristöre akım gönderdiyi zaman tetikleme olacak yani kontaktör gibi
Bakın, nötüre kafayı takmış durumdasınız. Ben +/- diyorum. Siz "eksi girişine nötür bağlanacak " diyorsunuz. Aynı zeminde buluşamıyoruz. Başka kaynaklardan da bu konyu biraz araştırın. Kavramlar karışıyor çünkü...
herhalde ben anlatmak istediyimi anlatamadım tristörlerde anahtarlama nasıl oluyor hangi klimenslere bağlanır röleye giden hangi kılimens aynı kontaktör görevimi alır teşekkür ederim cevapların için
genç arkadaş yeterince açıklamış, ilaveten

hızlı kapasite süren modüllerin tetikleme girişlerine 24V ac veya dc girmeniz yeter bir çoğunda içinde köprü diot var zaten böyle olması lazım, role bağlantı tarafı böyle geriye kalan kapasiteyi hızlı devreye alma işlemini tristör kontrol kartı yapıyor o bizi bağlamıyor biz tetik girişine 24V verdiğimizde kafi,

yani panonuza 24V bir güç kaynağı olması lazım hız probleminiz yok ise klasik rolenin çıkışlarını kullanabilirsiniz
eğer hız sorununuz var ise gruparge SVC12C/fast modelinin sisteme cevabı 20mS yani değişim üzerine gerekli kademelerin devreye alınmasının tetiği 20ms içinde verilir bilginiz olsun

sn. yaşlı uzman ya da bir başka tabirle hırçın41 ya da en güzeli Hakan hocam merhaba:);

Yorumları okuduktan sonra bir soru takıldı aklıma. OGden akım bilgisini alıp AGden de gerilim bilgisine göre otomatik kompanzasyon yapan reaktif güç röleleri nasıl çalışıyor?

sn. yaşlı uzman ya da bir başka tabirle hırçın41 ya da en güzeli Hakan hocam merhaba:);

Yorumları okuduktan sonra bir soru takıldı aklıma. OGden akım bilgisini alıp AGden de gerilim bilgisine göre otomatik kompanzasyon yapan reaktif güç röleleri nasıl çalışıyor?

Sn @katu45 Tamamen röle içindeki yazılım algoritmasıyla alakalı. Bu konuda çalışan firma sayısı çok değil. Yazılımsal mantık başlıbaşına bir uzmanlık bu konuda detay bilgi vermezler.

Hiç böyle bir röle kullanmadım pek de rastlamadım ondan sormak istedim, teşekkür ederim. Peki bu tip cihazların kullanımı yaygın mı? Daha çok sbt kondansatör+ag rgr kullanılmakta sanırım.

Hiç böyle bir röle kullanmadım pek de rastlamadım ondan sormak istedim, teşekkür ederim. Peki bu tip cihazların kullanımı yaygın mı? Daha çok sbt kondansatör+ag rgr kullanılmakta sanırım.

Bende kullanmadım ve görmedim. Sistem çözümü olarak güzel bir metod olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu konuda çalışanların çok başarılı sonuçlar aldığını ara ara duyuyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri