termostat kontrollü 3 yollu vana..

hammeron

Üye
merhaba,
sıcak su hattındaki üç yollu vanayı termostat kontrollü çalıştırmak istiyorum,uygulama devresi hakkında destek olur musunuz..
teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu 3 yollu vana oransal vana mı?

kaç volt ile çalışıyor ?

Giriş kontrol devresi 0 - 10 volt mu 4 - 20 ma mi v.s. ne ile kontrol sağlıyor?

Haklısınız eksik bilgi var.
Vana Belimo SR24A
Nominal besleme AC/DC 24 V
Nominal besleme frekansı 50/60 Hz
Nominal besleme aralığı AC 19,2...28,8 V / DC 19,2...28,8 V.
ve bunu termostat ile kontrol etmek istiyoruz.Bütün veriler bu.
Sıcak su hattında çalışacak..

Son düzenleme:
çalışma sıcaklığı ne kadar
şayet 0-100 derecelik ise digital ayarlı termostat devre imalatımız var

Bu vana pid kontrol edilmelidir. Cikis suyu sicakligini sabit tutmak icin sensorun okudugu sicakligi 0 - 10 volta cevirmeli. Sadece termostat gorevi goren bir devre isinizi gormez.

Merhaba,
istediğim şu; termostat devreyi açtığında yada kapadığında vana hareket edip sıcak su akışına izin verecek, istenilen ortam sıcaklığı sağlandığında termostat vanayı tekrar kapalı konuma getirecek. uygulama devresi gerekiyor.
sistemden 80 C su geçecek.

teşekkürler.

Vana kapandıgında, sisteme verdiğiniz su rıng mı yapacak,yoksa elınızde 3 yollu vana varda, sadece aç kapamı yapacaksınız.

Termosat ısıyı kontrol edip 3 yollu vanayı kapatma verdiğinde, sistemiz suyu ne olacak, rıngmı yapıyor. Yoksa, elınızde 3 yollu vana varda, aç - kapa yaptırmakmı sıtıyorsunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadasim piyasada 50-100TL arasinda satilan NTC girisli 150 dereceye kadar calisan tek kontakli termostatlar var. Bunlardan birini alip isine cozum uret.

şöyle yaptım;
1 adet digital on/off termostat (1,5 C offset verdim)
1 adet termo kupl (kanaldaki hava sıcaklığını ölçecek)
1 adet iki kontaklı röle (on/off pozisyonu için)
1adet 2 A sigorta.. vana var zaten. basit bir devre ile hallettim:

teşekkür ederim.

merhaba, benimde böyle bir devreye ihtiyacım var.sıcaklığa göre vanayı açıp kapatacak,ayrıca pot ile de vana yı açıp kapatmak istiyoruz.bu sistemi eski bir asfalt tesisinde kullanmak istiyoruz.yakıtı açıp kapatacak ısıya göre ayrıca manuel olarakta yakıtı azaltıp çogaltacak.yardımcı olurmusunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri