1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

TERMOSİFON ELEKTRİK TÜKETİMİ HAKKINDA

Konusu 'Isıtıcılar' forumundadır ve rkkurt tarafından 23 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. rkkurt

rkkurt Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

1900-2000 w 65 litre demırdokum termosifon devamlı açık e konumundeyken ne kadar elektrik sarfıyatı vardır. Ani su ısıtıcıları güvenlimidir. Termosifondan daha mı az elektrik tüketir.
    Entes
    Entes
  2. hasçel

hasçel Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    soğutma
    Ani su ısıtıcıları 15 dakika kullandıysan 15 dakika akım çeker.üçüncü kademede genelde 7000 vat (7 kw ).Termosifon kış günleri ne kadar sık kullanılırsa okadar çok harçar.kış mevsiminde termosifona giren su soğuk olduğu için ısınması daha uzun süre oluyor.Ani su ısıtıcısı topraklama ve kaçak akım rolesi varsa bence güvenmememiz için bir neden kalmıyor.Elektrik tesisatın çok eskiyse ve giriş ve dağire sigortaların eskiyse yenilemek zorunda kalabilirsin.Ben 15 senedir ani su ısıtıcısı kullanıyordum.Doğal gaz gelince iptal ettim
  3. efekentlihp

efekentlihp Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Elektrik bakım tenisyeni
    Elektrik sarfiyatı rezistansların ne sıklıkla devreye girdiğine bağlıdır. Ayrıca ani su ısıtıcıları güvenlidir. Eğer önlemini almadıysan termosifonda tehlikelidir.
  4. REZİSTANS

REZİSTANS Uzman Üye

Beğenilen Mesajları:
    698
    Ödül Puanları:
    227
    Meslek:
    ELEKTRİK TEKNİSYENİ
    Bence hem sarfiyat hem güvenlik hemde arıza bakımından ele alırsak termosifon derim.