Ultur Sonic Semsör ile Seviye Kontrolü

nunluerler

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2 adet terfi depom var bunlar atık su terfisi her bir depoda 4 adet 11kw turbosan atık su pompası var bu pompalar seviye şalteri ile çalışıyor.Sık sık motor yanma sorunu yaşıyoruz abb nin pst serisi yumuşak yol verme ile çözeceğim 8 adet sipariş verdim panoya revizyon yapacağım fakat pompalar 4 li grup halinde star ve stop olarak kuru kontakla çalışıyor.
Amacım depolara ultra sonic seviye sensörü takarak seviye ye bağlı olarak pompaları ihtiyaca göre çalıştırmak istiyorum bunun için siemens logo kullana bilir miyim veya başka local kolay programlanabilen plc tavsiye edebilir misiniz.
yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba arkadaşlar, 2 adet terfi depom var bunlar atık su terfisi her bir depoda 4 adet 11kw turbosan atık su pompası var bu pompalar seviye şalteri ile çalışıyor.Sık sık motor yanma sorunu yaşıyoruz abb nin pst serisi yumuşak yol verme ile çözeceğim 8 adet sipariş verdim panoya revizyon yapacağım fakat pompalar 4 li grup halinde star ve stop olarak kuru kontakla çalışıyor.
Amacım depolara ultra sonic seviye sensörü takarak seviye ye bağlı olarak pompaları ihtiyaca göre çalıştırmak istiyorum bunun için siemens logo kullana bilir miyim veya başka local kolay programlanabilen plc tavsiye edebilir misiniz.
ABB ile nasıl sonuç alacaksın burada yazarmısın.Ben ABB invertörlerden nefret ettim.Bakalım senin işine yarayacak mı?

Atik su deposu derken ne tur bir atik ? Fikir olmasi acisindan; ben bir demir celik fabrikasinda calisiyorum dinlendirme havuzlarina tufal dedigimiz yanmis demir karbonu ile karisik pis su geliyor dibe coktugu icin bize cok sorun cikarmiyor tum havuzlarda basinc transmiteri kullaniyoruz yerde olan havuzlarda ozel suya daldirilabilen bir transmiter yerden yuksek olanlarda havuzun taban seviyesinden yarim metre yuksekten disariya alinmis bir boru ile standart transmiter kullaniyoruz havuzlarin kontrolu plc uzerinden 4-20 mA sinyal ile yapiyoruz. Havuzlar kapali degil acik atmosferik havuz transmiter 0-1000 mbar her 100 mbar bir metre buna gore alan hesabi ile kac cm3 su oldugunu gorebiloyoruz unutmadan havuz derinligi 7 metre. Basit birsey yapmak istiyorsan fazla maseaf yapma gemo yeterde artar bile ancak abb suruculer konfigurasyonu cok detayli suruculerdir surucu tarafinda iyi bir konfigure yapman gerekli ayrica suruculer harmonik olusturur kompanzasyonuna harmonik filtre yada surucu beslemesine seri eklemen gerekebilir bunuda goz onunde bulundurmalisin

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri