Tens Devre Şeması Yardım

damla248

Üye
Arkadaşlar proje ödevim var tens cihazı yapmam gerekiyor devre şeması için yardımcı olabilecek var mı ?

Daha 2 gün önce arkadaşlara bi tens devresi yaptım devre çok güzel çalışıyor frekansı darbe genişliğini ve uygulama voltajını ayarlayabiliyorsun elimde farklı devrelerde mevcut istersen . bu devrede 555 entegresi kullanılıyor 1. kattaki 555 çalışma frekansını 2. kattaki 555 darbe genişliğini ayarlıyor. Çıkış trafosunun 1 VA olması yeterli 220/12 volt olacak trafo bağlantısı ters olacak . isis ares çizimlerini ekleyebilirim

lxtyt.jpg

Kolay gelsin

Çok sağalun isis ares çizimleri devreyi tam anlamıyla anlamam için daha iyi olacak ekleyebilirseniz çok mutlu olurum.Teşekkürler :)

4 kanallı çizim var kanal çıkışlarına trafonun sekonderini bağlayacaksın yani normal kullanıldığının tersini primeride tens pedlerine gidecek

Benim yaptığım devrenin kutulanmış hali

090420131289.jpg090420131290.jpg090420131293.jpg

Kolay gelsin

namık kemal üni. çok teşekkürler emeğinize sağlık:)

namık kemal üni. çok teşekkürler emeğinize sağlık:)
bende şarköylüyüm :) yapan arkadaş bende bunun gelişmişini kulanıyorum biraz kas egzersizi için kas geliştiriyor aynı sistem sayılır sanırım ne kadara maal oluyo kendinizemi yaptınız satıyomusunuz...

Gelişmişi dediğiniz dijitaldir dalga şeklini voltajını seçebiliyorsunuzdur isteğe göre her ikisinide yapabilirim. Okulda proje ödevini yapamayanlara yapıyorum yapabilecek olanlara yardım ediyorum resimdeki cihazda 5 adet trafo var 4 tanesi 1 VA , diğeri besleme katındaki 16 VA lık trafo asıl tutan trafolar zaten ben emniyet açısından kapalı tip izoleli trafo kullandım trafolar toplam 40 tl tutuyor kutu 10 tl devre 15 tl kablolar jaklar tens pedleri toplam 100 tl civarı tutuyor devre satış fiyatı 250 tl :)

Kan saklama dolabı, EKG cihazı, Parmaktan nabız ölçer, Santrifüj, Motorsuz manyetik karıştırıcı gibi şeylerde yaptım şuan kan saklama dolabı üzerinde çalışıyorum ihtiyacı olan arkadaşlar iletişime geçebilirler.

Hepsi benim tasarımım :)

Kolay gelsin

Gelişmişi dediğiniz dijitaldir dalga şeklini voltajını seçebiliyorsunuzdur isteğe göre her ikisinide yapabilirim. Okulda proje ödevini yapamayanlara yapıyorum yapabilecek olanlara yardım ediyorum resimdeki cihazda 5 adet trafo var 4 tanesi 1 VA , diğeri besleme katındaki 16 VA lık trafo asıl tutan trafolar zaten ben emniyet açısından kapalı tip izoleli trafo kullandım trafolar toplam 40 tl tutuyor kutu 10 tl devre 15 tl kablolar jaklar tens pedleri toplam 100 tl civarı tutuyor devre satış fiyatı 250 tl :)

Kan saklama dolabı, EKG cihazı, Parmaktan nabız ölçer, Santrifüj, Motorsuz manyetik karıştırıcı gibi şeylerde yaptım şuan kan saklama dolabı üzerinde çalışıyorum ihtiyacı olan arkadaşlar iletişime geçebilirler.

Hepsi benim tasarımım :)

Kolay gelsin

Benim ihtiyacım var ? Tens aleti veya nabız ölçer yağpmak istiyorum yardımcı olur musunuz detaylı bi şekilde özelden konuşabiliriz

Daha 2 gün önce arkadaşlara bi tens devresi yaptım devre çok güzel çalışıyor frekansı darbe genişliğini ve uygulama voltajını ayarlayabiliyorsun elimde farklı devrelerde mevcut istersen . bu devrede 555 entegresi kullanılıyor 1. kattaki 555 çalışma frekansını 2. kattaki 555 darbe genişliğini ayarlıyor. Çıkış trafosunun 1 VA olması yeterli 220/12 volt olacak trafo bağlantısı ters olacak . isis ares çizimlerini ekleyebilirim

Ekli dosyayı görüntüle 11454

Kolay gelsin
ısıs ares çizimleri elinizde varsa ekleyebilir misiniz lütfen

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular