temel topraklaması

ardakal

Üye
S.A Arkadaşlar enerji odası topraklaması var idari bina topraklamasıda var sorum enerji odasından idari binaya elektrik çekilecek kablo topraklımı olması lazım yoksa topraksızmı ikincisi iki bina topraklaması birleştirilmelimi yoksa kendi panolarına çekilmesi lazım güç ve topraklama hesabını katmıyorum projeyi anlamadım onun için soruyorum kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
düşünüyorum.... öyleyse varım :)))

Ayrı topraklama çekip,iki binayıda birleştirmeniz gerekir.

Son düzenleme:
binaya elektrik çekilecek kablo topraklımı olması lazım yoksa topraksızmı ikincisi iki bina topraklaması birleştirilmelimi yoksa kendi panolarına çekilmesi lazım güç ve topraklama hesabını katmıyorum projeyi anlamadım onun için soruyorum kolay gelsin
binalar arası mesafe önemli.
yakınsa kesin temel topraklamalar birleştirilmeli
30 m fazla ise birleştirilmesi tavsiye ediliyor.

projede ayrı gözüküyor mesafede 50 mt de var 200 mt var ben anlamadım kabloları 4 damar göstermiş kolay gelsin

Aynı tesis ise birleştirin ki potansiyel fark olmasın.
O ayrı gösterse de öyle yapın.
Ya da görüşün mühendisi yle ne için yapmış.
Ongoremedigimiz bir durum varsa öğrenmiş oluruz

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri