temel topraklama hesabı

hattab

Üye
exel çalışma kitabı formatında temel topraklama hesabı aranıyor, şimdiden teşekkürler;)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
aslında ben exelden autocade dönüşüm yapacaktım, o yüzden bu hesabın bana exelde hazırlanmış hali gerekliydi, oturup kendim yapmayım kesin yapılmışı vardır demiştim. çok sağolun yardımlarınız için, bunlara bakarak hazırlamak nasip olursa siteye de eklerim inş.

merhaba arkadaslar, eger autocadinizde autoxlstable toolbarını kullanıyorsanız işinize yarayacak bi hesap cetveli...

Ekli dosyalar

• topraklama hesabı.rar
    3.2 KB · Görüntüleme: 640
hocam ben elimdeki topraklama hesablarına bakarak hazırladım, bir yanlışlık yapmışım,düzeltilmişini tekrar yolluyorum.hesaplardan bazılarında Ut/In( temas gerilimi/artık akım anahtarı açma akımı) oranı bulunup Re nin bundan küçük olması isteniyor.hangisi tam olarak dogru bilmiyorum eğer dogru olan buysa altına bu oranı ekleyip sonra Re ile karşılaştırabilirsiniz.
Aydınlatma hesabı gibi diğer hesap cetvellerine de ihtiyacınız varsa onları da gönderebilirim.Onlar genelde bulunuyor ama bu bulunmuyordu...

Son düzenleme:
düzeltilmiş topraklama hesabı

Ekli dosyalar

• topraklama hesabı.rar
    3.1 KB · Görüntüleme: 359

Amper elektrik sitesindeki çubuk hesabı ,sorunlu gözüküyor,dikkatinizi çekerim.
Radsan sitesindeki hesapla ve gerçek formüllerle karşılaştrabilirseniz,isabetli
olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri