Televizyondan görüntü silmek mümkün mü

Hndelmas

Üye
Bahçemizde 3 adet güvenlik kamerası var bunların bazı günlerini silmek istiyoruz. Harddisk e bağlı ve televizyondan skartla görüntü alabiliyoruz.geçmiş günleri televizyondan skartla bağlayıp silebilir miyiz yoksa direk harddisk i bilgisayar a mı bağlamak gerekiyor?

Bahçemizde 3 adet güvenlik kamerası var bunların bazı günlerini silmek istiyoruz. Harddisk e bağlı ve televizyondan skartla görüntü alabiliyoruz.geçmiş günleri televizyondan skartla bağlayıp silebilir miyiz yoksa direk harddisk i bilgisayar a mı bağlamak gerekiyor?
Kameraların bağlı olduğu ve kaydı tutan NVR cihazı üzerinden silemiyormusunuz?

Ordan nasıl yapılıyor bilmiyorum televizyondan uğraşsam yapabilir miyim diye merak ettim aslında hangi işlem daha kolay olur
nvr da program firmadan firmaya farklılık gösterdiği için bu konuda tarifde bulunmak zor.Ancak genelde system menüsü yada kayıt menüsü içinde günlük yada eski kayıtları izlediğiniz bölüm içinden bu işlem yapılabilmekle beraber şifre gerekiyor diye biliyorum.Bu şifrenin güvenlik nedeniyle kullanıcı şifresinden farklı olma ihtimalide var.Sistemi kuran firma bu konuda yardımcı olabilir.Sonuçta bu cihazlarında genelde çin menşei oluşu ve her birinin görüntü kayıt formatının farklılıklar göstermesi silme prosedürlerinide farklılaştırıyor.Yani HDD çıkarıp pc ye taksanız dahi bir bakmışınız karşınıza tanınmayan bir kayıt formatı çıkar ve işlem yapamazsınız.Bu noktada ilgili NVR ın modeline göre bir kullanıcı klavuzu belki işinize yarayabilir.

nvr da program firmadan firmaya farklılık göstesilinir çin bu konuda tarifde bulunmak zor.Ancak genelde system menüsü yada kayıt menüsü içinde günlük yada eski kayıtları izlediğiniz bölüm içinden bu işlem yapılabilmekle beraber şifre gerekiyor diye biliyorum.Bu şifrenin güvenlik nedeniyle kullanıcı şifresinden farklı olma ihtimalide var.Sistemi kuran firma bu konuda yardımcı olabilir.Sonuçta bu cihazlarında genelde çin menşei oluşu ve her birinin görüntü kayıt formatının farklılıklar göstermesi silme prosedürlerinide farklılaştırıyor.Yani HDD çıkarıp pc ye taksanız dahi bir bakmışınız karşınıza tanınmayan bir kayıt formatı çıkar ve işlem yapamazsınız.Bu noktada ilgili NVR ın modeline göre bir kullanıcı klavuzu belki işinize yarayabilir.
Kayıt cihazinizin ana menüsüne girerek HDD bölümüne girip format disk tıkladığınızda görüntüler silinir bu şekilde bilgi verdi yetkili firmamız bu yol doğru mudur sizce de?

Kayıt cihazinizin ana menüsüne girerek HDD bölümüne girip format disk tıkladığınızda görüntüler silinir bu şekilde bilgi verdi yetkili firmamız bu yol doğru mudur sizce de?
Evet ama tüm kayıtlar silinir.Siz bazı günleri silmek istediğinizi yazmışsınız ilk mesajda.Servisin dediği işlem tüm kayıtların tamamının silinmesine neden olur.Öte yandan servisin bu cevabı (sizi iyi anladıklarını varsayıyorum) belirli görüntü veya zamanların silinemediği anlamını taşıyor bence.

Evet ama tüm kayıtlar silinir.Siz bazı günleri silmek istediğinizi yazmışsınız ilk mesajda.Servisin dediği işlem tüm kayıtların tamamının silinmesine neden olur.Öte yandan servisin bu cevabı (sizi iyi anladıklarını varsayıyorum) belirli görüntü veya zamanların silinemediği anlamını taşıyor bence.
Zaten 15 günde bir üzerine yazılıyor.tamamını silmek çok sakıncalı olmasa gerek formattan sonra tekrar kurulum istemezse sorun kalmaz.

Zaten 15 günde bir üzerine yazılıyor.tamamını silmek çok sakıncalı olmasa gerek formattan sonra tekrar kurulum istemezse sorun kalmaz.
Ben isteyeceğini sanmıyorum.Zaten HDD sadece depolama birimi görevi gördüğünden programın herhangi bir kısmı ile bağlantısı yoktur.Aslında teknik olarak pc ye takılmış usb bellek gibi düşünün.

Ben isteyeceğini sanmıyorum.Zaten HDD sadece depolama birimi görevi gördüğünden programın herhangi bir kısmı ile bağlantısı yoktur.Aslında teknik olarak pc ye takılmış usb bellek gibi düşünün.
Anladım çok teşekkür ederim

neden siliyorsunuz ki zaten harddisk dolduğunda en eski verinin üzerine tekrardan yazıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri