Telefunken 55 Ekran TV Arıza

Arkadaşlar merhabalar Telefunken 55 ekran bildiğimiz klasik Tv si var bende Tv acıktı birden kendi kapanmış sora geldiğimde öndeki kırmızı led yanmıor fişi cıkartıp taktıgımda hiç bi tepki olmaz hale geldi noldu birden arızayı anlayamadım switch e basıorum cekiorum hiç ses de yok hiç elektrik gelmio sanki cok garip birden bire böle bi patlama nasıl oldu hala anlamış değilim fikri olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler :) ..

Büyük ihtimalle sigortası atmıştır ama bu konuda tecrübeniz yoksa kurcalamayın derim, arızayı daha da büyütebilirsiniz.

Sıemens 55 ekran tv aldım 4 yıl önce aldıgım yıldan beri sürekli arıza çıkarıyor .sıemens olarak aldık ama malın içi profilo çıktı aldığıma bin pişman oldum ama elden birşey gelmiyor
önce sesinde sorun çıktı onu yaptırdık .şimdi ses var görüntü kayboldu ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz.

anladım sigortalardan da hangisi o da war ama bi tv ciye götürmek lazım anlaşılan avometre yok bişi yok bendede

merhaba benimde bir sorum olacak.Benimde telefunken 55 ekran (supersonic ) tv im bozuldu.Ses var görüntü bir süre sonra görüntü geliyor.Bu esnada tv yi kapatırsan 1 kaç dakika açılmıyor sonra açabiliyorsunuz problem nedir? Ayrıca av dan karasal tarafa alınca görüntü geliyor. Teşekkürler

merhaba benimde bir sorum olacak.Benimde telefunken 55 ekran (supersonic ) tv im bozuldu.Ses var görüntü bir süre sonra görüntü geliyor.Bu esnada tv yi kapatırsan 1 kaç dakika açılmıyor sonra açabiliyorsunuz problem nedir? Ayrıca av dan karasal tarafa alınca görüntü geliyor. Teşekkürler

Arkadaşlar, elektronik konusunda bilgi ve beceri,tecrübe olmadan hatta ölçü aleti dahi olmadan sihir yoluyla tv tamir edemezsiniz.Bu konular hakkında bilgi ve tavsiye talep ederken belirli bir bilgi seviyesine sahip olduğunuzu belirtin yoksa sizlerle sabaha kadar konuşsak bir yere varamayız.(screen potunu kıs diyor arkadaş diğeri o nedir diyor) teknik adamlar teknik tabirler ile konuşur.cihazı bilmez malzemeyi tanımaz iseniz tarif etmenin bir anlamı olamaz.Sigortası atmış bir cihaza sigorta takılıp tamir yapılmaz,hiçbir sigorta durduk yere atmaz,arızalı, bozulmak üzere olan bir malzemeden dolayı sigorta atar.(şişmiş veya akmış kondansatör gibi)
cihazın geçmişi ile alakalı bilgi vermeyi unutmayın,daha önce neler yapıldı neler değiştirildi.iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri