telefon renkleri

fatih23

Üye
selam üstatlarım sizden isteğim telefon bağlantı rekleri hangirenk hangi renge bağlanır benim ustam öretmiyoda sizden örenmek istiyorum herkezin kullandığı renk sıdantdarlarını yazarsanız çok sevinir ve her telefon bağladığımda sizlere hayırlı duvamı yaparım

M T Y K G.
Mavi Beyaz Kırmızı Siyah
Turuncu Beyaz Kırmızı Siyah
Yeşil Beyaz Kırmızı Siyah
Kahve Beyaz Kırmızı Siyah
Gri Beyaz Kırmızı Siyah

Bu bir demetteki 20 adet kablo için (10 abonelik).
Her bir demetin etrafına sarılı olan renkli naylon ipler de yukarıdaki renk sırasındadır.
İlk işe girdiğimizde (20 yıl önce) bize bu şekilde öğretmişlerdi.

Bu arada ek ilave RJ45 Data Bağlantı Sıralaması (Cat 5)Cat5e,Cat6e
1 TuruncuBeyaz
2 Turuncu
3 YeşilBeyaz
4 Mavi
5 MaviBeyaz
6 Yeşil
7 Kahvebeyaz
8 Kahve

M T Y K G.
Mavi Beyaz Kırmızı Siyah
Turuncu Beyaz Kırmızı Siyah
Yeşil Beyaz Kırmızı Siyah
Kahve Beyaz Kırmızı Siyah
Gri Beyaz Kırmızı Siyah

Bu bir demetteki 20 adet kablo için (10 abonelik).
Her bir demetin etrafına sarılı olan renkli naylon ipler de yukarıdaki renk sırasındadır.
İlk işe girdiğimizde (20 yıl önce) bize bu şekilde öğretmişlerdi.

Mavi Tren Yeşil Köye Gider

Hala aynı ustam 20 seneden beridir değişiklik yok:)

ben senden onu istemedim mesala telefon prizlerinin içindeki sokete genelde kırmızı yeşil var ankamadığım mavi kırmızı olmazmı yada kırmızı turuncu benim senden örenmek istediğim böyle bi standart varmı kırmızı yeşil mavi beyazmı olcak illa

Sevgili arkadaşım..
İstediğinizi daha belirgin cümleler ile ifade ederseniz istediğiniz cevapların gelmesi muhtemeldir.

kablo 10 cıftse
mavı beyaz
kırmızı sıyah
portakal beyaz
kırmızı sıyah
yesıl kırmızı
kırmızı sıyah
kahve beyaz
kırmızı sıyah
grı beyaz
kırmızı sıyah

ben senden onu istemedim mesala telefon prizlerinin içindeki sokete genelde kırmızı yeşil var ankamadığım mavi kırmızı olmazmı yada kırmızı turuncu benim senden örenmek istediğim böyle bi standart varmı kırmızı yeşil mavi beyazmı olcak illa

O prizler için bir standart yok.Hangi tip kablo çektiğine göre değişir.2 damarlı çekersen ayrı 4 damarlı ayrı cat5 tipli çekersen ayrı.Sen o odaya kat krone lerşinden hangisinden verirsen sinyal ondan gider.Kroneden cat5 in yeşil-yeşil beyazını verdiysen oda da prize bu uçları bağlamalısın.Ama bir el alışkanlığın olsun.HEr yerde kafana göre kabloları farklı çakmassan.Sonra geldiğinde ne yaptığını rahat olarak bulabilirsin.

prizlerde kırmızı yeşil ortadakı uçlara denk gelir eger senın soketın ortadakı uçlara basılıysa kırmızı yesıl baglamak zorundasın ki standartta ortadakı uclardan calısır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri