Telefon karşıdaki konuşana neden yankı yapar .kendi sesi ona geri gelir

ALPX

Üye
Selam arkadaşlar benim sorunum telefon hattmız yankı yapıyor işyerimizde müşteri arıyor kendi sesi ona geri geliyor telefon santrali kullanıyoruz ms 26 karel ama direk bağladım yine aynı telefonu değiştirm yine aynı sizce sorun ne

Televizyonlarda da canlı yayında telefon bağlandığında oluyor. Pozitif feedback diyorlar. Yani sizin sesiniz sizin televizyondan tekrar kuvvetlenerek televizyona gecikmeyle gidiyor. Çözüm yansıma kaynağını ortadan kaldırmak. 3. ncü şahıslarca dikkatsizce dinlenen telefonlarda da aynı durumla karşılaşıldığı söyleniyor. Burada da yansıma olabiliyor.

konusulan ortam geniş ise etrafta parlak yansıyan yuzey varsa yapar,operator telefonu ise kulaklıkla kullansın

Televizyonlarda da canlı yayında telefon bağlandığında oluyor. Pozitif feedback diyorlar. Yani sizin sesiniz sizin televizyondan tekrar kuvvetlenerek televizyona gecikmeyle gidiyor. Çözüm yansıma kaynağını ortadan kaldırmak. 3. ncü şahıslarca dikkatsizce dinlenen telefonlarda da aynı durumla karşılaşıldığı söyleniyor. Burada da yansıma olabiliyor.
Arkadaşın firmayı dinleyenlerden biri benim öyle söylenir mi birdenbire arkadaşın şimdi işkillenecek :) Şaka bi yana Arkadaşların dediği gibi etrafta sert cisimlerin olması, duvarda çerçeve resim olmaması yankıyı arttırır sesler mikrofona ulaşır. Biz aynı odada olduğumuzdan kendi yankımızı-sesimizi aynı anda duyarız. fakat tel hatlarında biraz gecikme yaşanır. Yine benzer ir durum da bazen karşı tarafın cep telefonu ile konuşuyorsa gerçekleşir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri