Telefon Kablosu Sorunu

Türk telekomdan teknik servis geldi binaya kadarki kablo telekomun kablosu hız ölçümü normal saglam kablo bina içine karişmiyorlar bina içine cekilen ise 0.30 kablo birde ek olunca VE 50 METRE GİBİ BİR KABLO MESAFESİ VAR büyük ihtimal ondan cünkü diger kabloları test ettim cat5 ve telefon uclarını hepsi normal teknik servis 0.90 kablo cek dedi ama 0.90 bulunmayan bir kablo bende gittim kaliteli kablo aldım koruyuculu parazit önleyici bakalım şimdi düzelcekmi
Hocam olmadı sen 4x6 blendajlı kablo kullan, ondada veri kaybı olursa 4x10 mm2 kullanırsın , bu ne yahu.Evde sen Nasaya veri transferimi yapıyonda hız düştü, yok 0,90 olmalı, 0,30 kesinlikle olmaz, ek yapmayalım, lehim olsun, lehim olmaz, vs. devam ediyor.Hocam Türk telekomun teknik servisini bi kenara bırakta, senin adresin ile servis sağlayıcının arasındaki mesafeyi öğren.Ayrıca sizin bina girişine kadar olan yerdeki hız kaç onu öğren.Servis sağlayıcı 8 mbit veriyorum diyor ama fiberoptik kablo harici bunu evinde alan kaç kişi var hiç merak ettinmi ? Ben hiç rastlamadım.TTelekomun verdiği hızlar 2-3 mbiti zor geçiyor.Sanmaki evinde hiç ekin yok, kablo 0,90, cat6 kullandın, sanıyormusun ki 8 mbit hıza ulaşacağım.Sen eve gelen elektrikçiyi suçlama, asıl suçlanacak kurum başkaları.Sana tavsiyem dediğim gibi bina girişindeki veri hızını öğren(yaptırabilirsen, pek yanaşmıyorlar, biraz gürlemen lazım) ayrıca girişten evine kadar olan hattı (kablo kalınlığı pek önemli değil, çapı düşük olsa bile korumalı ise kaybın çok yüksek olmayacaktır) yenilersen bina girişindeki hıza ulaşabilirsin.Resmini koyduğun kabloyu kullanırsan zaten olayı çözmüşsün demektir.Ama dediğim gibi kabloyu değiştirdikten sonra bağlatının uzay mekiği olmasını bekleme.Sorun kablodan çok başka yerlerde.Örnek olması açısından, benim evdeki bağlantım, Bina ile tt server arası yaklaşık 7 km. bina girişinden evin içine kadar gelen telefon kablosunda 3 ek var, elle yapılmış, bantla kapatılmış, splitter öncesi ve diğer odalara dağıtım esnasında nerdeyse 10 ek var, bina girişi ile benim pc. arasında nerdeyse 50 mt. mesafe var, 8 mbit. hız limitinde 2,88 mbit yakalarsam türk telekoma teşekkür maili yazıyorum :) Bu durumu değiştirme adına tüm ekleri lehim, makaron ve blendaj ile yenileyip, direk bağlantı yaptığımda ise durum hiçte farkli olmadı.O sebeple fazla kasmana gerek yok, aldığın kablo fazlasıyla sana yeter.Ben iş yerinde bile nadiren cat6 kullanıyorum açıkçası

Usta sorun çözüldü o kabloyu kullandım resimdeki tam 45 metre kullandım kutuya kadar hiç bir ek yok elektirikciye suc bulmak zorundayım cektigi kablo sac teli gibi resmen neyse santralle benim evin arası 3 km bina girşiylde 45 metre suan dosya indirirken 400kb veya 460 kb indiriyor memnunum suan pazartesi santrali aricam hızımı arttircam 8megabiti actircam olursa olur olmazsada sorun yok 4 megabitte yetiyor hız su yönden önemli benim için yazılım ve oyun indirdigim için bir kaç pc tamirir yapiyorum onlara driver indir yükle derken çok önemli oluyor baglantı bilginiz için sagol bu arada elektirikcinin cektigi kablo hem ince hem ek yani evin girşinde ek kalo ince olunca ekte olunca 8 veya 4 megabiti verince net gelmiyor anca 1 megabitte calişiyor en azında ondan kurtuldum solun bilgiler için

Merhaba oturduğum sitede internet kullanmaktayım falat hatta kısa devre var ve telekomun santralinden ev uzakta ve hattı sizin çekmeniz gerekiypr dediler.. Bende yeniden kazıp hattı yenileyeceğime duvar kenarından kabloyu yapıştırsam sıkıntı yaşar mıyım? Yaklaşık 100 metre mesafeden çekilecek hat. Kaliteli 2 telli kablo var mıdır acaba kış ve yaza dayanacak dışarı şartlarda ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri