Telefon hattı

ahmetr61

Üye
Merhaba binada önceden kutudan katlara giden telefon hattı bağlıydı sadece benim daireme bağlı deildi bende balkondan telefon kutusundan 1 numaradan kendime hat aldım. Daha sonra üst katların isteğiyle kutudan ana buata kablo çekilmiş bizim ev içindeki telefon hattını da bağlamışlar tamam eyvallah dedim. Sonra imnternetimi 3 gün kullandıktan sonra hız düşüşü yaşadım ve modem arayüzünde herzamanki alınan dsl hzının 1632 den 1200 e düştüğünü gördüm ve direk buata baktım. ve kutudan 1 numaradan gelen hat yani benim hattım paralel yapılıp hem üst kata hem de benim daireye verilmiş bu ne demek oluyo aynı hattan iki hat nasıl çalışıyor. hız düşümü tek hat iki kişiyi kaldırmıyor mu? Yani neden bağladılar benim hattıma üst katı ve internet nasıl geçiyor?

Merhaba binada önceden kutudan katlara giden telefon hattı bağlıydı sadece benim daireme bağlı deildi bende balkondan telefon kutusundan 1 numaradan kendime hat aldım. Daha sonra üst katların isteğiyle kutudan ana buata kablo çekilmiş bizim ev içindeki telefon hattını da bağlamışlar tamam eyvallah dedim. Sonra imnternetimi 3 gün kullandıktan sonra hız düşüşü yaşadım ve modem arayüzünde herzamanki alınan dsl hzının 1632 den 1200 e düştüğünü gördüm ve direk buata baktım. ve kutudan 1 numaradan gelen hat yani benim hattım paralel yapılıp hem üst kata hem de benim daireye verilmiş bu ne demek oluyo aynı hattan iki hat nasıl çalışıyor. hız düşümü tek hat iki kişiyi kaldırmıyor mu? Yani neden bağladılar benim hattıma üst katı ve internet nasıl geçiyor?

öyle şey olmaz senin hattından başkası kaçak kullanıyor senin kotanı ve hızını paylaşıyor olabilir, bütün bina internet ortak değilse

öyle şey olmaz senin hattından başkası kaçak kullanıyor senin kotanı ve hızını paylaşıyor olabilir, bütün bina internet ortak değilse
bina tel kutusu herkese ayrı veriyodu 1 numaradan da bana hat geliyordu sonrasında dediğim gibi oldu ilginç olan ikinci kattaki kendi kullanıcı adı ve sifresi girili modeminde benim aynı şekilde bağlantı var ama hız düşük dediğim gibi 1 dsl hatta 2 modem bağlayamadığımıza göre eve gidince sökeyim sadece benim evi bağlayayım bakalım ne olacak

Temiz bir internet bağlantısı için çekilen hattın da ek yapılmadan çekilmesi gerekir. Bina telefon kutusundan dairenize gelen hattı cat5 veya cat6 (hangisi ucuzsa) kablo ile ek yapmadan yekpare şekilde yeniden çekiniz. Hattınızı yenilerken bina telefon kutusundaki terminallerde (reglet) varsa toz, kir, oksitlenmeyi de mümkünse gidermeye çalışınız.

Temiz bir internet bağlantısı için çekilen hattın da ek yapılmadan çekilmesi gerekir. Bina telefon kutusundan dairenize gelen hattı cat5 veya cat6 (hangisi ucuzsa) kablo ile ek yapmadan yekpare şekilde yeniden çekiniz. Hattınızı yenilerken bina telefon kutusundaki terminallerde (reglet) varsa toz, kir, oksitlenmeyi de mümkünse gidermeye çalışınız.

arkadaş zil teli ile gelen hattan bahsediyor sanırım yanlış anlamadıysam

arkadaş zil teli ile gelen hattan bahsediyor sanırım yanlış anlamadıysam
Ben de öyle anladım. Cat5'in içindeki 4 çiftten biri kullanılabilir.
http://www.hepsiburada.com/s-link-sl-cat20-20m-cat5e-utp-patch-kablo-p-BSBT3004112270305
http://www.hepsiburada.com/s-link-s...re-cat5-utp-patch-cord-kablosu-p-BSORHSLCAT25
25 metresi 20 TL'ye satılıyor. Bunlarla uğraşamam derse türk telekomu arayıp hattın yenilenmesini talep edebilir. Sanırım 10 TL'ye kablo dahil değiştiriyorlar.

Ben de öyle anladım. Cat5'in içindeki 4 çiftten biri kullanılabilir.
http://www.hepsiburada.com/s-link-sl-cat20-20m-cat5e-utp-patch-kablo-p-BSBT3004112270305
http://www.hepsiburada.com/s-link-s...re-cat5-utp-patch-cord-kablosu-p-BSORHSLCAT25
25 metresi 20 TL'ye satılıyor. Bunlarla uğraşamam derse türk telekomu arayıp hattın yenilenmesini talep edebilir. Sanırım 10 TL'ye kablo dahil değiştiriyorlar.
hacılar sorun şu hattı bina buatından eve bağlayınca telciler benim hattımdan yukarı katı eklemişler nasıl olur böyle birşey tek hat iki modemi kaldıramadı sanırsam ondan düştü hız benim anlamadığım ikinci katın hattı telefon kutusunda 2 numara da takılıydı ama elciler orayi pas geçmişler ?

Senin komşu yazlığına internet almıştır, senin kablodan da kendi şifresi ile o kayıttaki internetine erişiyordur, ek masraf çıkmasın diye de sana kendi ek yapmıştır, ya aranızda anlaşın yada şikayet et.
Sende kendi kullanıcı adı ve şifrenle başkasının hattından bağlanabilirsin bildiğim kadarıyla ama fatura senin adına gelir.(Bi ara reklamlarda bile çıkıyordu, ama herkez için geçerli mi orası şaibeli )

Adsl PPOE layer(katman) buna izin vermez ! Ayrıca oturum(session, PPOE) bilgileriniz işlendiği anda başka bir noktada oturum açabilmeniz için öncekini düşürmeniz lazım.

Bir telefon hattının internetini arkadaşa telefonunu da başka birine sattıklarını düşünüyorum. Arkadaşın aboneliği sadece interneti kapsıyorsa mümkündür.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri