Telefon bataryasını telefon olmadan nasıl şarj ederim?

sen sagol.
amabence hem bu isi yapan hem bu isi merak eden haddini bilmeli. yanlis anlMa hakaret degil. ama tak cikar esnasinda yanlis baglarsan haddini asmanin cezasini gorursun.
ben seni cevapsiz biraksam. sen ne olcak ya diyip o lafa da kanip giriseceksin.Bunun da sorumlusu ben olacagim.
ki var, bana biri soru sormustu, mesaji gormemisim. amfiye giristen besleme vermis:)

sen sagol.
amabence hem bu isi yapan hem bu isi merak eden haddini bilmeli. yanlis anlMa hakaret degil. ama tak cikar esnasinda yanlis baglarsan haddini asmanin cezasini gorursun.
ben seni cevapsiz biraksam. sen ne olcak ya diyip o lafa da kanip giriseceksin.Bunun da sorumlusu ben olacagim.
ki var, bana biri soru sormustu, mesaji gormemisim. amfiye giristen besleme vermis:)

Bende bu yüzden soruyorum kaş yapalım derken göz çıkarmayım diye:)
Bozduktan sonra bir anlam kalmaz.
Aslında ben konuyu açmadan önce baktım harici şarj cihazlarına, daha öncede yazdığım gibi, universal şarj cihazlarına fakat sağlıklı olmadığınndan bahsediliyordu 1-2 yerde, hatta video bile var orada bataryayı çıkar tak, çıkar tak bataryanın ömrünü kısalttığına inanıyoruz, bataryanın verimini düşürüyor deniyordu.
Ben o yüzden sorma gereği duydum fakat ana konu bataryanın durumunu öğrenmekti.
Teşekkür ederim duyarlı mesajınız için.

iste o videoyu ceken kisilerer nikel ile lityumu ayni saniyor,
misal nikel pilleri dibine kadar bitirmeden sarj edersek ya da yarida sarjdan cikarirsak kristallenir.
ama lityumlar bambaska, ve cok dengesiz.ker. niellere gore sarj fazlasina duyarli hatta tehlikeli olmalarina ragmen yarida sarjdan cekmek daha iyi. sadece isitma, delip suya degdirme-degdirirsen patlar. o nette gezinen oityum piller isirildigi icin patliyor:) - baska sorun olmaz,
tak cikar lityuma zarar vermez,
ama dc filtrasyon coj iyi olmali ve ozellikle piyasadaki bir regulatorlu lityum sarj devreleri cok sakat,
bak sana bir tuyo, o sarj aletlerini bir amfiye bagla, eger cazir cuzur ses gelirse onlar iyidir:)

iste o videoyu ceken kisilerer nikel ile lityumu ayni saniyor,
misal nikel pilleri dibine kadar bitirmeden sarj edersek ya da yarida sarjdan cikarirsak kristallenir.
ama lityumlar bambaska, ve cok dengesiz.ker. niellere gore sarj fazlasina duyarli hatta tehlikeli olmalarina ragmen yarida sarjdan cekmek daha iyi. sadece isitma, delip suya degdirme-degdirirsen patlar. o nette gezinen oityum piller isirildigi icin patliyor:) - baska sorun olmaz,
tak cikar lityuma zarar vermez,
ama dc filtrasyon coj iyi olmali ve ozellikle piyasadaki bir regulatorlu lityum sarj devreleri cok sakat,
bak sana bir tuyo, o sarj aletlerini bir amfiye bagla, eger cazir cuzur ses gelirse onlar iyidir:)
Teşekkürler.
Lityum pilleri bende öyle biliyordum, tak çıkart yapmaktan zarar gelmez diye fakat ben o kadar konuya hakim değilim tabi öğreniyorum sağ olun.
Tüyo için ayrıca teşekkür ederim.

lityuk cok dingrsiz bir element. ic direnci cok kucuk. tipki bir guc kaynaginin kablolarini kisa devre etmek gibi olur. biranda kisa devre akimi ceker ve gerilimi cok hizli yukselr.
amabu, dusuk bir amper kapasitrsi demek.
bu nedenle bir sure kisa devre akimi cekmesine izin verilir -1 saniye- sonra akim dusurulur ve gerilim olculur. sonra yine akim yukselir.
iste bunu anlik yapmaz da cok ufak akimlarla sarj edersek -100mah- yinr sarj olur ama hem uzun surer hem az sarj eder hem omru kisalir.
bu nedenle bunlarin komtrol uniteleri anlik olarak akimi kesip durur.
bu sekilde akimla amfi beslersen misal tda2822m bozuk bir ses alirsin.

@yolgezer74
Teşekkür ederim, fazla olacak ama bende 5.1 ses sistemi anfisi onda nasıl olur? Konu başka yerlere geldi ama laf lafı açıyor.

o 5 vlltla calisiyorsa olur:)
bu bahsettigim 5 voltluk amfiler icin gecerli ha bir de uzerinde besleme kondansatoru olmasin.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri