Telefon bataryasını telefon olmadan nasıl şarj ederim?

o cihazlarin artik kalitesi oldukca yukseldi, aslinda eskileri de iyiydi ama samsung bataryasina cok kalitr gereksiz,
sony olsa tamam da:) hem sana bir kerelik lazim sanim mesele olmaz.
ha bence gotur bataryayi telefoncuya 2 lira ver sarj etsin.
Bakalım hocam batarya bitmeden düzeltebilirsek masraf açmayacak, batarya biterse seçenekleri değerlendireceğiz.
Umarım cepten bir şeyler eksilmez.:)

bilmiyorum. ama 3.6 volt yazilim atmaya yeterli. bence at yazilimi. tabi telefonun markasini bilsem daha iyi derim ama.

@toyer
@yolgezer74
@tekin126

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.
Yalnız ben yazmadığım için siz durumu tam bilmiyorsunuz o benim hatam.
Bende powerbank var zaten:) fakat benim sorunum bambaşka: Benim telefon brick oldu yani açılmıyor, flashlamam gerek cihazı, bunun içinde bataryanın boş olmaması gerek yarı yolda kalmasın diye.
Yani ben bataryanın dolu olduğunu telefondan göremiyorum telefon açılmadığı için, telefon şarjda olmuyor.
%50 doluysa işimi görür masraf çıkartmaz sanırım bana.
İşin içinden çıkamazsam batarya biterse diye çözüm yolu arıyorum açıkçası.
power bankında power bankın bataryası yerine kendi bataryani bagla oraya. bataryanı sarj ettir.

power bankında power bankın bataryası yerine kendi bataryani bagla oraya. bataryanı sarj ettir.
Nasıl olacak acaba tam anlayamadım?
Powerbankta tıpkı şarj cihazı gibi usbden şarj ediyor, haricen nasıl yapabilirim, usb kablosunu kesmek mi gerek tam anlayamadım?

Powerbankın içini açmak gerek sanırım.

Son düzenleme:
oyle sacma sapan ise girisme. power banki kisa devre edersen entegresini bulamazsin! git 5 liraya olmadi 10 liraya harici sarj aleti al. ayrica zaten 3.6 volt program atmaya yeter. ben %25 pil ile xperia ya yazilim cakiyorum ki bilmezsin. en uzun sure xperia ya yaZilim atarken gidiyor. senin telefon 3 dakikada yazilim yiyor xperialar 15 dakika hatta yarim saatte bitirmiyor.
sakin diyorum. sajin. calisan powerbanki sokup ona batarya baglama. ya batarya kontrollerini ya sarj entegresini kisa devre etme riskin var! sarj entegresi piyasada zaten yok! batarya kontrol entegresini bulamazsin. bulsa da sen becremezsin degistirmeye.

oyle sacma sapan ise girisme. power banki kisa devre edersen entegresini bulamazsin! git 5 liraya olmadi 10 liraya harici sarj aleti al. ayrica zaten 3.6 volt program atmaya yeter. ben %25 pil ile xperia ya yazilim cakiyorum ki bilmezsin. en uzun sure xperia ya yaZilim atarken gidiyor. senin telefon 3 dakikada yazilim yiyor xperialar 15 dakika hatta yarim saatte bitirmiyor.
sakin diyorum. sajin. calisan powerbanki sokup ona batarya baglama. ya batarya kontrollerini ya sarj entegresini kisa devre etme riskin var! sarj entegresi piyasada zaten yok! batarya kontrol entegresini bulamazsin. bulsa da sen becremezsin degistirmeye.

Dandik bir powerbank olsa belki denerdim, bendeki bilindik marka içini açmaya kıyamam:)
Dediğiniz gibi batarya şu an için yeterli, benim öğrenmek istediğim ana konu aslında bataryanın durumuydu.
Fazla bilgimde yok dediğiniz gibi kısa devre ederim büyük ihtimalle powerbankı.
Bataryanın durumunu pcden göremez miyiz acaba? Bir videoda izlemiştim telefonu pcye bağlayınca şarj göstergesi çıkıyordu pcde.

myphone explorer. ama bunun icin telefonun calismasi gerek:)
zaten 3.68 %60 civari bir doluluk demektir.

myphone explorer. ama bunun icin telefonun calismasi gerek:)
zaten 3.68 %60 civari bir doluluk demektir.
Evet izlediğim videodaki telde çalışıyordu, zaten benim telefonun modeliyle aynıydı:)
Bir umut dedim ama mantıksız olurdu açılmayan telefon sonuçta, bilgiyi telefon veriyor sanırım pcye.
Sağ olun hocam sorularımı cevapsız bırakmıyorsunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri