Teknik eğitim fakülteleri kapatılmıştı, Fakat marmara ve gazi için vazgeçilmiş, devam edecekmiş

Böyle bir dedikodu var ancak resmi kanallar böyle bir açıklama yapmadı.

slymn58 arkadaş, arkadaşlar doğru söylüyor. Marmara ve Gazi tef'in kapandığı falan yok. Her ne kadar teknik öğretmen alımı az olsada yıllar snra meslek liseleri için tekrar teknik öğretmen açığı doğacaktır mutlaka. Şu an mezun olarak zaten doygunluk var. Zaten herkesin atnamama sebeplerinden biride bu. Yoksa sen meslek liselerinde derse mühendisler girsin istiyosan o ayrı mesele. Ben bölüm başkanının ve ve hocaların ağzınan duydum. Gazi ve Marmara kesin açık. Bu arada benim Marmara.

Sayın ugurugur04 hocalardan bende duydum, hatta doğruluğunu bilmiyorum Bakan bey de ikisi açılsın meslek liselerine öğretmen yetiştirilmesine devam etsin mühendislik fakültesinden öğretmen olmasın diye bir talimatı var ama ortada resmi birşey yok ne Marmara ne de gazi 3 senedir öğrenci almıyor.

Arkadaşlar,
Özellikle Teknik eğitim mezunu meslektaşlarımın bir hayli sıkıntıda olduğunu görerek sizlerle birşeyler paylaşmak istededim.
Bildiğiniz üzere Teknik Eğitim Fakülteleri kapandı yani artık Teknik Öğretmen Yetiştiren herhangi bir kurum yok.
Katsayı kalktığından beridir Teknik ve Meslek Liseleri bir hayli rağbet görmeye başladı.
Hükümet kanadından gelen açıklamalara dayanarak Mesleki Eğitime Hak edilen değerin verileceği önümüzdeki yıllar içerisinde görülecektir.

Sizlerin ufkunuzu açmak bakımından bazı örnekler vermek istiyorum.

Matematik Öğretmeni 86,992 481 Kişi

Türkçe Öğretmeni 86,834 546 Kişi
Fen ve Teknoloji 86,962 639 Kişi

Görüldüğü gibi bazılarının işleri bizlerden daha zor ki gün geçtikçe lehimize işleyen bir durumda ortadayken sakın umutsuzluğa düşmeyin.

'Üzülme' der Mevlana ve;
"bir yandan korkun bir yandan umudun varsa iki kanatlı olursun;
tek kanatla uçulmaz zaten.
sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil kilimin tozunu almaktır.
Allah sana sıkıntı vermekle kirini, tozunu alır,
niye kederlenirsin?
taş taşlıktan geçmedikçe,parmaklara yüzük olamaz.
yüzük olmayı dileyen taş,ezilmeyi yontulmayı gözealmalıdır"
MEVLANA

Size hak veriyorum sayın roksyyyyy ancak bu mesele süreç alacak bir mesele birde TEF leri seven MEB müsteşarları yada TEF e destek veren bir bakan vesilesiyle olur.Bu işler maalesef böyle ihtiyaç var ma atama yok garip bir durum değil mi...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri