arkadaslar gunler geçtıkçe atamalar çoğalıcak bence son yıllara baktıkçada böle oldugunu gözlemleyebilirsiniz..

acaba 70 puan alıp istanbulda ben bir yere başvurmadım ama yerleşme imkanım var mı 2 yıllık marmar mezunu istanbul da gündüz öğretimdeyim

2012 de sınavı MEB yapacaktı. nasıl ve ne şekilde sınav yapılacağı hakkında bilgisi olan var mı?

arkadaşlar elektronik ve elektrik bölümlerinde atama az oluyor. atamak istiyorsa çok çakışmalısn

aradaşlar benim bir sorum olucak. bizim sınıftan bir arkadaş ne zaman kpss ve atmalarla ilgili konuşsak sürekli geçen şu kadar atama oldu bu sene dahada artar. tefler kapandı meslek liselerininde önü açıldı artık kimse boş kalmaz kpss'ye giren kazanır diyor. kpss'den 75 alsan yeter diyor. sayı bile veriyor şu bölümden şu kadar soru yap şu bölümden çalış şu kadar yap yeter diyor. bence bu iş bu kadar basit değil yani. siz ne düşünüyorsunuz arkadaşalar. arkadaşın konuştukları acaba ne kadar tutarlı. bu arada ben 3. sınıf makine eğitimi (enerji öğretmenliği) okuyorum.

aradaşlar benim bir sorum olucak. bizim sınıftan bir arkadaş ne zaman kpss ve atmalarla ilgili konuşsak sürekli geçen şu kadar atama oldu bu sene dahada artar. tefler kapandı meslek liselerininde önü açıldı artık kimse boş kalmaz kpss'ye giren kazanır diyor. kpss'den 75 alsan yeter diyor. sayı bile veriyor şu bölümden şu kadar soru yap şu bölümden çalış şu kadar yap yeter diyor. bence bu iş bu kadar basit değil yani. siz ne düşünüyorsunuz arkadaşalar. arkadaşın konuştukları acaba ne kadar tutarlı. bu arada ben 3. sınıf makine eğitimi (enerji öğretmenliği) okuyorum.

tefin ismi değişti diyelim fakat eskisinden daha iyi oldu denilemez kesinlikle.kpss sınavının garantisini de kimse veremez hele bu hükümet zamanında.75 puan yeterli olması demek tef mezunlarının neredeyse %60 inin atanması anlamına gelir puan olarak soracak olursanız elektrik öğr için 90 puan almak gerekir.sizin bölümünüzün atamaları hakkında bilgim yok.

yardımın için çok teşekkür ederim. benim bildiğim kadarıla geçen yıl en son 83 gibi bir puanla atama yapmış. tabi bu atananlardan sadece 9 kişi kadrolu diğerleri ise sözleşmeli. sözleşmeliler daha dfazla. ama tabiiki sözleşmeli öğretmenlik yapmakta bir yere kadar yani. zaten biz yüksek lisans yada mühendislik tamamlama konusu açtığımızda da direk hiç boşuna paranızı zamanınınızı harcamayın direk kpss'ye çalışın atanın diyor. birde tefler kapandığı için artık daha çok öğretmen atayacklar diyor.

yardımın için çok teşekkür ederim. benim bildiğim kadarıla geçen yıl en son 83 gibi bir puanla atama yapmış. tabi bu atananlardan sadece 9 kişi kadrolu diğerleri ise sözleşmeli. sözleşmeliler daha dfazla. ama tabiiki sözleşmeli öğretmenlik yapmakta bir yere kadar yani. zaten biz yüksek lisans yada mühendislik tamamlama konusu açtığımızda da direk hiç boşuna paranızı zamanınınızı harcamayın direk kpss'ye çalışın atanın diyor. birde tefler kapandığı için artık daha çok öğretmen atayacklar diyor.
son atama temmuz 2011 de yapıldı ve 86 puanla elektrik öğr liği kapattı bu dönemi.artık sözleşmeli öğretmen yok atananların hepsi kadrolu.mühendislik tamamlama ya da yüksek lisans tamamen tercih meselesi sn uğuruğur04. çünkü üniversite bittiğinde herkesin yaşam koşulları farklı oluyor.Hakeden tüm meslekçi arkadaşlarımın hakettiği yerlere en kısa sürede ulaşmasını canı yürekten dilerim.sıkıntı büyük ama meslekçi adam düşmeden kalkmasını bilmelidir.
saygılar.

bu arada ben 3. sınıf makine eğitimi (enerji öğretmenliği) okuyorum.
sn.ugurugur,şunu da belirtmek isterim okuyan arkadaşlarım için.öğretmenlik için kpss sınavına girecekseniz üniversite bitmeden tarih coğrafya,türkçe ve vatandaşlık derslerinden çok sağlam bir bilgi temeli ve test çözme yapısı oluşturun.okul bittiğinde dersaneye giderseniz bunlar zaman kaybı oluşturmasın size.şu an benim yaşadığım sorun bu ne yazık ki.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri