tek fazlı elektrik sayaç baglantısı

usueslue

Üye
merhaba arkadaşlar,

ben bir deney için tekfazlı elektrik sayacına 2 yük baglayacagım.bunun için 2 adet priz lazım.sayaç da 2 çıkış oldugu için bu prizleri sayaca nasıl baglayacagım.bu konuda fazla bilgim yok. yardımcı olursanız sevinirim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tek faz sayaca tek yük bağlanır azizim, çift çıkış derken ?

monofaze sayaçta 4 giriş vardır sırası aynen bu şekilde faz giriş faz çıkış nötür giriş nötür çıkış şeklinde her iki pirizinde faz ve nötürünü alıp faz çıkış nötür çıkışaa bağlayabilirsiniz

ya ben yanlış anlıyorum ya da burda tuhaf bir durum var...

ya ben yanlış anladım sanırım, iki prizi iki çıkışa nasıl bağlarım derken sanki ikisini de ayrı ayrı ölçmek istiyorum dediniz sanki, yoksa ikisini de bir faz bir nötr yaparak (bir barada bir klemenste veya kablo pabucu vs de birleştirerek) ölçüme alırsınız. Burada iki çıkış yok tek çıkış var tek faz var daha doğrusu. (F+N) Bu arada paint çıkmadı bende göremedim özetle Sorunuz bumuydu:)

aynen elkgazi arkadaşımın yaptığı gibi sembol budur

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri