Tek Faz Elektronik Sayaç _ Bugün Ne Sökelim? -71-

elektrofizikci

Usta Üye
Tek Faz Elektronik Sayaç _ Bugün Ne Sökelim? -71-

Bu bölümde daha önce mekanik olanını incelediğimiz Elektronik Elektrik Sayacını inceledik. Donanımsal olarak nelere sahip olduğunu gözlemledik. Resimler facebook sayfamda.Uyarı: Elektronik sayaçlarda her müdahale kayıt altına alınır bu yüzden kesinlikle aktif bir sayaca kendiniz müdahale etmeyin. Kaçak Kullanıcı durumuna düşebilirsiniz. Diğer bölümde üç fazlı elektronik sayacı inceleyeceğiz. İyi Seyirler.

Fotoğraflar:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.530349630486623.1073741983.291475934373995&type=3

Video:

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bundan elime geçmişti gördüğüm kadar tasarımı değişmiş, 3-4 telin bağlandığı metal yapıya Kelvin bağlantısı/köprüsü denilmektedir (Türkçe kaynak bu konuda da baya eksik isteyen Kelvin Connection diye aratabilir).

üzerinden akım geçen dirençte oluşan voltajı ölçerek geçen akım bulunuyodur heralde çalışma mantıgı olarak. şönt direnç yani.
...yazıyodum by lent yazmış tam olarak :)

ayni teknik osiloskop voltaj probuyla akım ölçmek için kullanılıyor mesela :)

Son düzenleme:
üzerinden akım geçen dirençte oluşan voltajı ölçerek geçen akım bulunuyodur heralde çalışma mantıgı olarak. şönt direnç yani.
...yazıyodum by lent yazmış tam olarak :))
evet aynen şönt direnç miş. Bugün bir etkinliğe gittim. Makel stant açmıştı orada sordum. Şönt direnç dedi. Çok küçük değerli bir dirençmiş. üzerindne geçen akımla orantılı bir gerilim oluşturuyormuş. burada da alibabada satılan ürünün linki var: https://turkish.alibaba.com/product...r-407727271.html?spm=a2700.7787047.0.0.O8o3vT

Değerli ? öyle diyolarda öyle değil.
constantan wire aratın cok daha ucuz maliyete aynı işi yapar.

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,920
Son üye
Bafrali1655

Yeni konular

Geri