Tedaş'a elektrik satmak!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yerli panele teşvik var. Türkiyede 550 Mw ges kuruldu. Sizin dediğiniz gibi fiyatlara kurulsaydı çoktan kurulurdu.

Sent from my LG-H850 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Verilen teşvik devede kulak. Montajlamada bile çoğu solar panel üreticileri teşvik alamıyor. Çünkü Devlet neredeyse %80-100 yerli üretim diyor. Yani kullandığın makinalar yerli olacak. Bu Türkiye için imkansız. Solar panel üretiminde kullanılan basit bir fırını bile Türkiye üretemiyor.

Daha önceden bahsettiğim gibi solar hücreler Türkiye'de üretilmemekte. Yani hepsi ithal. Gözetim vergisi ile istenen yerli üretimi korumak veya vergi kaçakçılığını engellemek değil. Asıl istenen sadece büyük GES yatırımlarını desteklemek için çıkarılmış bir vergi sistemidir. Senin benim gibi küçük alım yapanlar için tam tersi maliyet arttırır. Çünkü büyük GES yapıyorsan muafsın, 5-10 kW sistem yapacaksan firma almak zorunda. Bu firmanın ürünün satış fiyatını arttıracağı manasına gelir. Yani cebinden çıkacak fazla para. Devlet gene bizi ütüyor.

kardeşim senin ufak çaplı elektriğine ihtiyaç yok. git gerekli başvuruyu yap saatini söktür. devlet bunun için kendi solar tarlasını,rüzgar tarlasını yaptırıyor zaten. 250 kw mış... adamlar 10 Mw dan bahsediyorlar sen 250kw için devvletini üçkağıtcı ediyorsun ayıptır..

Sen başvuru yap bakalım kabul edecek mi?

EPDK'nın websitesinde fiyatlar açıklanmıştır. Başvuru bedava. O kadar kendine güvenin varsa başvur bakalım. Sana taahhüt ettiği gibi 3 ayda para harcamadan verirse üstüne 500 TL para vereceğim. Cep harçlığın olur.

Güneş anca canlanacak eskiyecekte kullanmaya başlayacağız.O zamanda hidrojen moda olacak

kardeşim senin ufak çaplı elektriğine ihtiyaç yok. git gerekli başvuruyu yap saatini söktür. devlet bunun için kendi solar tarlasını,rüzgar tarlasını yaptırıyor zaten. 250 kw mış... adamlar 10 Mw dan bahsediyorlar sen 250kw için devvletini üçkağıtcı ediyorsun ayıptır..
Dostum susayım dedim ama dayanamıyorum. Saatte 250 kw 250 hane demek biraderim.
Evet devlet bu konuda işi tamamen vatandaşın üstüne yıkıyor kürek gibi köprüler yapacağına bu teknolojiye para ayırsın öğleyse savunma yaparken üretici olun koyun değil.

Dostum susayım dedim ama dayanamıyorum. Saatte 250 kw 250 hane demek biraderim.
Evet devlet bu konuda işi tamamen vatandaşın üstüne yıkıyor kürek gibi köprüler yapacağına bu teknolojiye para ayırsın öğleyse savunma yaparken üretici olun koyun değil.

Koyun dan kastın ne arkadaş ? Açıkla da Bir anlayalım hele. Bizim de bir anladığımız var sizin "koyun" dediğinizden ama herhalde aynı şeyi anlamıyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri