tedaş sayaç okuma programı

Konusu 'Elektrik Genel' forumundadır ve karacabey06 tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. karacabey06

karacabey06 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

tedaşa bağlı memurum.sayaçları okumak için viko programı tahsis ettiler. optik portu bozdum yerine bir tane sipariş verdim gelen port rs232 çıkşlı bende usb ye çevirici taktım. fakat com 3 veya 4 olması gerekirken program com 7 veya 8 olarak belirliyor. okumada yapamıyorum. bu konuda bana yardımcıolursanız svinirim.
    Entes
    Entes
  2. hitachi30

hitachi30 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bu viko proğramıyla tam olarak ne yapıyorsunuz? sadece sayaç endekslerini mi alabiliyorsunuz? sayacda saat ayarı ve endeks düzeltmesi yapılabiliyormu.?
    bende benxerbir proğram kullanıyorum , aygıt yöneticisinden usb portun aldığı numarayı cihazla aynı girmelisiniz. aksi halde cihazla sayaç tanışamaz.
    böyle olmazsa başka yöntem daha var.
  3. morbeyaz

morbeyaz Üye

Beğenilen Mesajları:
    17
    Ödül Puanları:
    20
    Meslek:
    Elektrik teknisyeniyim
    Biz de İstanbul'da sayaç okuma yapıyoruz. İma makine kullanıyoruz. Proğram olarak bir şey yazmıyor. Bizim cihazları İMA teknik servis Ankara tamir ediyor. Biz de optik okuyucu kullanıyoruz. İnternet ten senin makineni tamir eden firmaları araştırmalısın. Belki İMA firması da tamir eder. Nette sitesi var. Bir göz at.
: sayac, programi, okuma, tedas