Tedaş Bu Sayaçlara Mühür Vururmu?

DinTOR

Üye
Evimin panosunda tadilat ihtiyacı oldu tedaşa sordum mühürü kır yap dediler.
Panoda hiç düzen yok kablolar karma karışık, klemenslerle filan biraz düzenleyeyim diyorumda aşağıda resimde tedaşın mühürleyeceği kısmı gösterdim.
Aklıma klemens takıldı nötr direkt sayaca girmiyor önce klemense sonra diğer sayaçlara klemensten dağılıyor bunu tedaş mühürlermi yoksa sen bu nötrü klemensten çıkartır sayacı kullanırsın dermi ? Durum ona müsait.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Herhangi bir problem oluşmaz.Yeterki sayaçlardan eve giden nötr ayrı olsun.Zaten uygulama da bu şekilde olur.

nötr direkt sayaca girmiyor
ama şekile dikkatlice bakarsanız
fazda direkt sayaca girmediğini görürsünüz.bu sistem monofaze hat ile 2 bağımsız aboneyi beslemektir. monofaze hattı talep gücü karşısında akım ve gerilim yönünden sorun çıkarmıyorsa her hangi bir sıkıntı çıkmaz

Sayaç düzgün şekilde bağlı olsada mühürlendikten sonra klemense müdahaleye imkan tanıyor birinci sayaca 4 tane dörtlük veya 2 tane 6 lık kablo girişi yapılabiliyorsa onlarla değiştireyim sağlam olsun alttaki şekil gibi.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

iki bağlantının pek de farkı yok.Ben sayaç klemensinden köprü yerine baradan nötr girişini yapıp ,nötr çıkışlarını dairelere götürmeyi tercih ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri