Teco Akıllı Röle İle İlgili Sorular Buraya

Ok aynı prosesi zelio ile yazıyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Alacak olduğunuz modül SR2B201B 24AC 12 giriş 8 çıkış zelio olacak.

Bizden edemezsiniz ama piyasadan yada internetten kolaylıkla bulabilirsiniz.

ERAY BEY YARDIMINIZI KESMEDİNİZ İNŞALLAH

hepsini kaldırıp sadece aşğıdaki işlemi yapsada razıyım müşterimin makinası çalışmıyor şu anda. bu programı atmak için birde kablosu lazım nereden alabilirim

I01:start1 e basıldığında Q01:motor1 devreye giriyor I08:stop butonuna basıldığında Q01:motor1 devreden çıkıyor

I03:start3 butonuna basıldığında Q03:motor3 devreye giriyor I06:start6 basıldığında Q03:motor3 devreden çıkıp Q01:motor1 ve Q05:motor5 devreye giriyor 5 dakika çalışıyor , 4:40 dk da Q02:motor2 devreye giriyor 20 saniye çalışıyor 5. dakikada Q01:motor1 , Q02:motor2 ve Q05:motor5 duruyor ardından Q04:motor4 ve Q06:motor6 devreye giriyor,Q06:motor6 1 dakika çalıştıktan sonra duruyor I06:start6 butonuna basıldığında Q04:motor4 devreden çıkıp Q01:motor1 devreye giriyor 12 dakika çalışıyor. 10. dakikada Q05:motor5 devreye giriyor 11:40 dk da Q02:motor2 devreye giriyor ve 12. dakikada Q1:motor1,Q2:motor2 ve Q5:motor5 duruyor. Q03:motor3 devreye giriyor I06:start6 basıldığında Q03:motor3 devreden çıkıp Q01:motor1 ve Q05:motor5 devreye giriyor 5 dakika çalışıyor , 4:40 dk da Q02:motor2 devreye giriyor 20 saniye çalışıyor 5. dakikada Q01:motor1 , Q02:motor2 ve Q05:motor5 duruyor sistem tekrar başa geliyor. herhangi bir zamanda I08:stop butonuna basarsak sistemi durdurabiliyoruz.

Programınız hazırdır. Ekteki dosya içerisinde timer ayarları, program ve zelio ya program atabilmek için gerekli olan kablonun windows 7 tanıtım dosyası mevcuttur. İyi çalışmalar dilerim.

Not: Programın yazımına Teco plc için başlanmış olup Teco akıllı rölenin yazılım programı program boyutu büyüdükçe saçmaladığı için Schneider Zelio akıllı röle ile yazılmıştır.

Ekli dosyalar

• Zelio Sıralı Motor Çalıştırma.rar
    521.5 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Eray bey çok teşekkür ederim programı çalıştırayım inşallah güzel olmuştur

Siz programı çalıştırın sorun varsa buradan ulaşın. İşlerinizde bol kazanç dilerim.

Siz programı çalıştırın sorun varsa buradan ulaşın. İşlerinizde bol kazanç dilerim.
Eray bey zelio soft2 programını kurdum gönderdiğiniz dosyayı açıyorum ın ve out çıkışları görünüyor birde ortada m1 şekli çıkıyor başka birşey yok ayarları var galiba

Eray bey zelio soft2 programını kurdum gönderdiğiniz dosyayı açıyorum ın ve out çıkışları görünüyor birde ortada m1 şekli çıkıyor başka birşey yok ayarları var galiba
Programı macro yaptığım için öyle görüyorsunuz siz ilgili inputlara tıklayın program çalışacak.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri