tda7377 amfi çıkışı

devre çıft çıkıslı fakat sağ çıkış calısmıyodu.ıkı gırısın bırısınin sasesını baglamadm o zamn sag cıkısda calısdı ama soldan gelen sesı boğdu netlık kayboldu.bende sadece sol cıkısı kullanıyım(tek cıkıslı olsun) ama yanına bı tane daha devre yapıyım stereo olsun dıye bı devre daha yaptım fakat oyle olmadı,sonradan yaptıgımı baglayınca sagdakı devrenın cızırtısı soldakı devreden gelen sesı bastırdı.ses kayboluyo bı yerler sesı yıyo.. buna nasıl cozum bulabılırım acil yardımlarınızı beklıyorum ilgilenırsenız sevınırım ..
elektrık/pano ogrencısı oldugum ıcın montaj bıraz sıkıntılı olabılır :))

Ekli dosyalar

• SAM_0862.jpg
    SAM_0862.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 54
  • D42E3A2ED41F484783C72CA976FCB1E9.gif
    D42E3A2ED41F484783C72CA976FCB1E9.gif
    39.3 KB · Görüntüleme: 50
Sağdaki resimde jumperi takmadınızmı ?
Besleme olarak ne kullandınız.

12 volt dc kullandım sagada devrenın altından soldaknden kopru atdm..

Güç kaynağı 12v dc ama kaç Va trafo kullandınız veya kaç watt

montajdan kaynaklı bir sorun olabilir.Kısadevre varmı diye birdaha iyice kontrol et istersen birde beslemede kullandığın kondansatörler kaç uf ?

470 nanofarat.. kısa devreyı kontrol etdm ama hıcbıyerde kısa devre yok .. :/

beslemede 470 nf kondansatör mü kullanılır ?
Bence araba yapmaya başlamadan önce tekerleği keşfetmelisiniz.

zatn devre basıttı ondan bunu yapmaya clısdım :)) yınede tesekkur ederım ..

hort:)
bu devrenin sorununu soyliyim belki birine lazim olur,dertli bir entegre bu arkadas. 47 uf kondansator mutlaka duzgun bir sey olmali ve 16 v olmali.
ayrica besleme bu hali ile sadece aku ise sorun yasattirmaz, girisine 4700 uf kondansatornp koyulmali yoksa cazirtidan baskanbir sey olmaz. ayrica kopri diyot ve tek kondansator gibi en ilkel besleme ile bile uguldamaz eger orjinal entegre ise:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri