TDA-7265 Devre Arızası

Evet aradigimiz entegre PT2258 entegresidir.

Bu entegre ses volume kontrol entegresi. Acikcasi sorun bu entegre arizalimi yada yanik direncten dolayi beslenemiyormu olcmeden bilemiyorum.

Ancak ses kontrolunu 2258 kodlu entegre sagliyor.

PT2323 adli entegre ise bir mikser gorevi aslinda mikser degil bir secici entegre sellector. Bu anfi birden fazla kanala sahip mesela bu anfiye 5+1 dvd den gelwn sesi uydu cihazi plakcalari baglayabilir bu 2323 entegresi ile ses kaynagini secebilirsiniz.

Bu iki entegre islemci tarafindan kontrol edilir.

Ses kontrol entegresini cok kolay bir sekilde bu pass edebilirsiniz. Bu konu size kalmis pass ederseniz ses maksimum seviyede calisir siz sesi asil kaynaktan kisip acmak zorunda kalirsiniz.

Eger imkaniniz varsa bu entegreyi degistirip once orjinali seklinde calistirmanizi oneririm. Diger turlu by pass yapmak isterseniz asagudaki semayi takip ediniz entegrenin bacaklarindan In1 i Out1 e bir tel ile lehimleyerek kisa devre ediniz. 6 in i 6 out a kehimleyerek kisa devre ederseniz cihaz maksimum ses seviyesinde calisacaktir.

Kolay gelsin.
Dediğiniz gibi baştaki ve sonda ki bacakları birbirine bağladım ancak ses seviyesi aynı hiçbir değişim yok

Sadece bastaki ve sondaki degil araki tum in leri outlara birleştirmek lazim.

Eger sorun volume konteol entegresinde degilse giristen itibaren sinyal izlemek lazim. Siz tum inleri outlara birleştirin

Birde ses kaynagi olarak ne kullanıyorsunuz?

Bu devre premierin 5+1 Anfi Devresi

Sadece bastaki ve sondaki degil araki tum in leri outlara birleştirmek lazim.

Eger sorun volume konteol entegresinde degilse giristen itibaren sinyal izlemek lazim. Siz tum inleri outlara birleştirin

Birde ses kaynagi olarak ne kullanıyorsunuz?
Benim altından kalabileceğim bir arıza değil bu anlaşılan ben devreyi tamire verdim bakalım adamdan detaylı bir şekilde sorunu ve çözümünü isticem aldıktan sonra buraya hangi parçaların sebep olduğunu çözümünü detaylı şekilde anlaticam aynı sorunu yaşayan olursa yardımcı olmak adına sizlere de çok teşekkür ediyorum emeğinize sağlık

Konuyla ilgili benzer bir durumu @Öğretmen27 hocamızda karşılaşmıştı. Bahsettiğimiz entegreyi kısa devre ederek girişleri çıkışlarla birleştirerek Snopy 5+1 ses sistemini maksimum ses seviyesinde çalışacak konuma getirmişti.

Konuyu okuyabilirsiniz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...minin-sesini-otomatik-olarak-ayarlama.109491/
Eyvallah reis tamircide ki malzemeler ile dediğin gibi entegreyi by pass ettim ve ses her seferinde son güç de verim alıyordum fakat kızarmış olan direnç bu sefer yandı sanırım yüksek güç de olduğu için bende entegre yi ve direnci komple değiştirdim şuan ısınması ve çalışması gayet iyi hiçbir sıkıntı kalmadı, Emeğin için çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun reis

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri