Tb6560 3 eksen

korpilo

Üye
Merhaba,

3 Eksen cnc router yapmayı planlıyorum.

İlk adım olan elektronik kısmını hayata geçirmek oldu fakat problemlerle karşılaştım. Yardımlarınızı bekliyorum.

3 eksen TB6560 eksen kontrol kartı
nema 23 step motor (8kablolu)
24 vDC 14.6 A güç kaynağı

işletim sistemi xp'dir. Tüm bağlantılarını yaptım mach3 ayarlarını kartın modeline göre ayarladım. 5 adet kırmızı led sürekli yanıyor.Fan çalışıyor.
voBXYv.jpg

Mach3 den programı çekiyorum start veriyorum Ancak motorlarda en ufak bir hareket yok.

Çözüm yolları neler olabilir. İlgiliniz için teşekkürler.

Çok basit olacak ama, aklıma sol alttaki reset tuşu geliyor. RESET tuşu na bir kere bas(rsetin etrafındaki ışık yanıp söner o sürekli yanması lazım) ondan sonra starta tekrar bas. Bi dene bakalım.

Program ile ilgili bi sıkıntı yok powermill den çıkardığım nc kodlarını çekip çalıştırıyorum. simülasyonda çalışıyor satırlar fakat motorlar aynı duruyor..

Kartın yanıp yanmadığı nasıl anlaşılır.?

motorların milini elinle çevirmeye çalış donmuyorsa port pin ayarlarından enbbled etmen lazım kartın dökümanlarında eksik gösteriyor

Ekli dosyalar

• Enabled.JPG
    Enabled.JPG
    72.1 KB · Görüntüleme: 67
Normalde boşta dönüyor ama enerjiyi verince motor milini elle çevirmek imkansız gibi kilitliyor kendini.

ynOEJM.jpg

ayarlarım bu şekildedir normalmidir.?

Kiletlemesi normal ayarlarını yeniden dökümana göre gözden geçir dökümana yükleyebilirsen bizde bakalım diger motor tuning ayarların falan ayarlımı

Motorları yükledigin fotada tam göremedim ama parelel baglamışsın gibi kabloların dogru bagladıgından eminmisin?

Ayarlar ve kablo bağlantısının fotoğraflarını yüklüyorum..
ynO30k.jpg

XYzX63.jpg

66zXN0.jpg

Smps Kapalı paralel portu pc ye bağlıyorum 4 adet led hafif sekilde yanıyor burada bir anormallik var mı acaba ?

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri