Tarımsal sulama panoları

tex

Üye
Slm arkadaşlar ben şunu merak ediyorum biz tarımsal sulama panolarının bol olduğu bir bölgede çalışıyoruz bu panoların genelde kondansatörleri arıza yapıyor biz de bunları değiştiriyoruz pratikte bildiğim kadarı ile beygir gücünün yarısı kadar kondansatör bağlanır teorik olarakta formülümüz k faktörü cetveli ben bu cetvele göre hareket etsem ne kadar verim alabilirim ? bir de dijital kombi sayaçlarda güç faktörünü nereden takip edebiliriz.Yani normal 180 580 880 bölümleri haricin de..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1,60 seçeneğinde sayaçtan çekilen maksimum kw ı gösterir ancak bu değer anlık güç değeri değil sayaçtan çekilen en yüksek güç değeridir yanlış hatırlamıyorsam.

- Kaliteli kondansarör kullanın,
- Gerilimi yüksek olan ! kondansatör kullanın,
- Güç ve Cosq ölçümü yaparak,hesaplama
sonucuna çıkan değer kullanın,
- Muhtemelen,pano iç sıcaklıkları fazladır.Bu-
nun için ek tedbir alınması gerekebilir,
- 1.6.0 değeri,max. demand değeri olarak bir
fikir vermekle beraber,en sağlıklı sonuç,üstte-
ki 4 maddenin uygulanması ile alınabilir.

Son düzenleme:
@c.berkan bey ve @sami inci bey kısaca özetlemiş birkaç kelimede ben yazmak isterim.
Şimdi ustam bulunduğunuz bölgedeki iklim sıcak sanırım, kondansator lerin dik veya yatık duruşu bile etkiler ben yatık değilde dik koyuyorum panonun içine hava sirkülasyonu yapacak termostat la fan bağlayın ise yarayacak kondansator lerin 440v olsun vede silindir kaliteli, sayaç in 1.6.0 demant maksimum çekilen güçtür kw olarak. motorunun kac kw ?

Sayaçlardaki 1.6.0 değeri 15 dakika içindeki en yüksek aktif yük değeridir.(kw)

yalnız motorların kw değeri ile sayacı kıyaslarsanız arada tutarsızlık görürsünüz motorun kw değeri mil den alınan güçtür.Sayacın yazdığı değer elektriksel güçtür.Her zaman kayıplardan dolayı elektriksel güç daha büyük çıkar.Mesela motor verimi %90 ise 10 kw elektirksel tüketimi 11,11 kw çıkar

Benim problem im şöyle derinkuyu dalgıç pompaların( trifaze yıldız üçgen ) kondansatörleri arıza yapıyor yada yüksek veya küçük oluyor biz de buna ne kadar kondansatör bağlarız dalgıç motorun etiket değerleri ni bilmiyoruz

Benim problem im şöyle derinkuyu dalgıç pompaların( trifaze yıldız üçgen ) kondansatörleri arıza yapıyor yada yüksek veya küçük oluyor biz de buna ne kadar kondansatör bağlarız dalgıç motorun etiket değerleri ni bilmiyoruz

İftardan sonra,fal küremize bakalım.Ne gösterirse ! söyleyelim .

Son düzenleme:

Bağlarsın Şebeke analizörünü sana faz açısını kondansatör ihtiyacını reaktif gücünü ve hangi yönde olduğunu kaç derece fazın kaydığını ve anlayamayacağın bir sürü detay verir.

ve kişisel olarak da sadece cosinüsfi yi ve akımı bilmen kondansatör gücünü hesaplaman için yeterlidir.

Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim demişsiniz ki kişisel olarak cos fi yi ve akımı bilmen kondansatör hesabı için yeterlidir bu hesabı nasıl yaptığınızı açıklayabilir misiniz?

@tex siz entes şebeke analizorunu bağlayın o size gidiş yolunuzu gösterecek

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri