Tambur gerekli

Arkadaslar gecen hafta tambur rulmanlarini ve kecesini degistirmistim hatirlarsiniz ama simdi farkettim ki tamburu yamultmusum su sekilde ;
Yeni rulmanlari kazana caktiktan sonra tamburu mili yukari bakacak sekilde yere koyup ustune kazani oturtup yukardan asagi kazana vura vura mili rulmanlara gecirmistim farkedememisim ama bu esnada tamburun yere bakan agzi ben vurdukca ice gocmus su an makinemde kapagin irdaki conta ile tambur arasinda 3 cm boaluk var yikama.esnasinda camasirlar burdan girip kazanla rulman arasina siziyor.
Tambur lazim icten cap oltum 45 bucuk cm gibi duruyor makine markasi arcelik 6103s nerden bulabilirim bana acil olarak lazim.

tambur değiştirmene gerek yok..

fayansçıların kullandığı lastik çekiçler var..ben onunla çok makinanın kazan ağız kısmını düzltmişimdir..sizde bir vurup bir kazanı çevirirseniz kazan ile körük arası kapanır..
yavaş çok aşırıya kaçmadan vuracaksnız..ve de yaklaşık 10'ar cm ara ile vuracksınız.

arkadaşım rulmanların hala çakarak vurarak değişeceğini mi biliyosun?Rulmanlar vurarak takmak yerine takmadan bozulması demektir.

Arkadaslar gecen hafta tambur rulmanlarini ve kecesini degistirmistim hatirlarsiniz ama simdi farkettim ki tamburu yamultmusum su sekilde ;
Yeni rulmanlari kazana caktiktan sonra tamburu mili yukari bakacak sekilde yere koyup ustune kazani oturtup yukardan asagi kazana vura vura mili rulmanlara gecirmistim farkedememisim ama bu esnada tamburun yere bakan agzi ben vurdukca ice gocmus su an makinemde kapagin irdaki conta ile tambur arasinda 3 cm boaluk var yikama.esnasinda camasirlar burdan girip kazanla rulman arasina siziyor.
Tambur lazim icten cap oltum 45 bucuk cm gibi duruyor makine markasi arcelik 6103s nerden bulabilirim bana acil olarak lazim.
En ucuz bulacağın yol bir hurdacı bul oradan aynı marka ve modelde bir makine bul istediğin parçayı sök!Teknik servise gidersen bir makine parası isterler!

arkadaşım rulmanların hala çakarak vurarak değişeceğini mi biliyosun?Rulmanlar vurarak takmak yerine takmadan bozulması demektir.
Benim bu is icin pres veya cektirme makinem yok zaten hayatimda en fazla iki kere degistirecegim bi rulman icin gidip bu makineleri alip eve kuramam ya da makineyi omuzlayip sanayiye tornaciya gidemem en pratik en mantiklisi cakarak takmakti ve asagi yukari herkez bu sekilde yapiyor.

Verdiginiz cevaplar icin tesekkurler beyler kolay olandan basliyim yarin bi tokmak alip vurmaya basliyim olmaSa hurdacidan bakacaz.
Makineye attigimiz coraplar makinede eksiliyor muhtemelen kazan yuttu ve pis bir koku var :) yarin sokecem zaten tekrar

Arkadaslar artser arkadasimizin dedigi gibi tokmaklayarak duzelttim sokmeye gerek kalmadi iceride kalan corabi da makine su pompasina kadar kendi gonderdi bende ordan aldim konuyu burda noktaliyorum.
Herkese tesekkurler.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri