Tablet şarj sorunu dc-dc dönüştürücü

Forumunuza yeni üye oldum öncelikle değerli paylaşımları için herkese teşeküür ediyorum
Sormak istediğim arabama doble din yerine tablet monte ettim ancak bazı problemler yaşıyorum

Tabletim asus nexus 7 orjinal şarj aleti 2.1 amper 5 volt 10 watt
Tabletimi düzgün şarj edebilmek için birkaç yol denedim ama hepsi başarısız oldu
İlk olarak 2.1 amper 5 volt çakmaklığa yakılan şarj aletiyle sarjı denedim ancak tablet açık ve kullanımdayken şarj dolması gerekirken % hep aşağıya iniyordu çakmaklık voltsjı az geliyor olabilir diye yebin artısından çakmak adaptöre bağlantı yaptım değişmedi sonra amfi kablomun artısından yani direk aküden (aküm 65 amper) kablo çekerek çakmak adaptöre verdim gene olmadı adaptörde bi sıkıntı vardır die yeni bi adaptörle denedim olmadı. 12 voltu 220 volts çevireen cihazdan alıp orjinal şarj aletiyle şarj etmeyi denedim yine şarj artacağına azalmaua devam etti usb kablosunda problem vardır dediler onuda değiştirdim olmadı yabancı forumlarda uzun zamandır araştırma yapıyorum bi çok kişide aynı sorun varmış bazıları araçlar için üretilen dc dc dönüştütücüleri kullanmış sorunu çözdüm diyen var olmadı diyen var

Kullanılan dc dc dönüştürücü 12v tan 5 volts ve 3 amp dönüştürüyor usb çıkışı sayesinde tableti şarj ediyor
Bir kullancı 12 volttan 5 volta ve 10 ampere dönüştürücü kullanmış watt gücüde 50 watt böyle bir dönüştürücüyü kullansam vatt ve amper farkından sorunu çözebilirmiyim hızlı şarj edebilirmi yoksa tablete zarar verirmiyim

Yada sizin aklınıza gelen bir öneri varmı nasıl bir cihaz kullanmalıyım yuksrıda orjinal adaptör watt volt amper bilgilerini verdim kısaca isteklerim 1-hızlı şarj 2- tablete zarar vermemek 3-tablet kullanımdayken şarjın azalmaması artması

Yardımcı olana büyük dua ederim :) inanın artık sıkılmaya başladım araştıra araştıra okuya okuya filozof olucam ama bu soruna bi çare bulamadım konu hakkında fikri olan ve yardımcı olan arkadaşlara şimdiden ÇOK ÇOK teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

şarjı takınca tablet açılılıyormu şarja takılıyken tableti kullanabiliyormusun?

50 w ile pilin ömrünü yersin dolayısıyla verimsiz olur "kullanımda şarjın azalmaması" mümkün değil çok emek sarfetmen gereken işte çalışıp aynı anda da yemek yiyip 20 dakikada nasıl doyup kalkamıyorsan aynı işte ;)

sSağol Veysel gördüm oraya da yazdım ;)

Rica ederim bülen abi önemli değil arkadaş iki yerde birden konu açmıştı bari karışmasın biri üzerinden gidelim dedim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri