TA8164AHQ Bacak Bağlantıları

Milletin yaptığı şeyleri kullanmaktan sıkılmıyor musun? Kendi yaptığı devrede müzik dinlemek daha bi hoş geliyo insana :) Sağolsun eğitim sistemimizde ezbere dayalı olduğu için Pratikte hiçbirşey yapamıyoruz

Elimde lehim makinesi ile bekliyorum nasıl yapacağım pre ile power gnd'yi nasıl ayıracağım? @serkan_48

Pre stage ile power stage en kolay nasıl ayrılır? @serkan_48

Şemada sağ alt köşede pre stage uçlarının gösterim şekillerini örneklemiş. Power stage ide örneklemiş. Şemada aynı olan noktaları guruplayacaksınız o kadar. Power stage gnd ler güç kaynağınızın eksisine irtibatlandırılacak. Pre stage irtibatlandırılmayacak. Pre stage in gnd si ses kaynağının gnd si ile irtibatlandırılacak.

En kolay bu şekilde anlatabilirim.

ses kaynağının gndsi aux'un şasesi gibi bir yer mi?

evet.

Ama sizde nasıl olacak bilmiyorum.

Nihayetinde teypde aküden voltaj alıyor yapacağınız anfide. Bunu bende çözemem.

Diyelim ki aux girişini takmadık takmadığım içi pre gnd boşta kalacak ve entegre çalışmayacak mı?

çünkü öyle bir durum var da :( pre gnd ile power gndyi birleştirirsem entegre hafiften ısınmaya başlıyor.

Ben olsam diye başlayayım,

Pre gnd yi ve power gnd yi ayrı ayrı grupladım diyelim. Test için devreyi arabada değilde evde kurarım iki gnd ayrı olarak farklı bir ses kaynağı mesela cep telefonu gibi gnd ler ayrı şekilde test ederdim.

Çalışıp çalışmama durumunu gözlemlerdim.

Bu test hala arabada gnd leri nasıl ayıracağımızı çözmez. En azından entegreyi çalışır hale getirir.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri