TA8164AHQ Bacak Bağlantıları

Salih445

Üye
Ekran Alıntısı.JPG
Bu entegrenin 1,2,8,18,24,13 gnd bağlantısı ve in girişleri ile çıkışlarını bağladım, 25'i boş bırakıyorum, 1 ile 20 + girişi olarak bağladım. fakat 10,4,25,22 bacakları boşta kaldı. Bunlar nereye bağlanacak?

bu entegrenin datasheeti varmı elinizde varsa eklermisiniz.

Mantıken o bacakları kullanmayacaksınız. Herhangi bir yere bağlanmayacak. Ayrıca şemadan anladığım kadarıyla pre stage ile power stage gnd leri birleştirilmeyecek. Her gurup gnd ler ayrı olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 35132 Bu entegrenin 1,2,8,18,24,13 GND bağlantısı ve in girişleri ile çıkışlarını bağladım, 25'i boş bırakıyorum, 1 ile 20 + girişi olarak bağladım. fakat 10,4,25,22 bacakları boşta kaldı. Bunlar nereye bağlanacak?

Şöyle hızlıca anlatayım.

Pre gnd --> giriş kısmı yani ses sinyalinin girdiği ön kısım demek ve bu hattaki gnd ler tek bir yerde toplanacak.
Pw gnd --> çıkış hattı yani power gnd anlamına gelir ses çıkış tarafı ve 12volt beslemenin gnd si ile birleştirilir. Şemada toprak olarak görünen tüm gnd ler birleştirilir.

10 nolu bacağa bir kondansatör bağlı ve kondansatörün eksi ucu pre gnd ile irtibatlandırılacvak.
4 nolu pin şase potansiyeline çekilirse entegre kendisini standby modula alarak kapatır. 3 volt verilirse power on yani çalışmaya başlar. Bu bilgiyi mikroişlemciden alır diyor pdf de.
25 nolu uç self diagnosis özelliğini aktif ediyor. Sanırım çıkışları test ediyor. Bu uca 5 volt ile pull up yapılırsa bu fonksiyon çalışmaya başlıyormuş.
22 mute fonksiyonu yani bir butona bastığınızda teyp sukunet moduna geçiyor ya bu pinde o fonksiyon için var.

Biri 2x6 watt diğeri 41 watt bacak bağlantıları bile tutmuyor yerine olacağını sanmıyorum.

yerine olmuyor zaten :=)

benim sıkıntım entegreyi çalıştıramam

Siz entegreyi harici dışardamı çalıştıracaksınız

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri