TIA portal lisans sorunu

canuli

Üye
Merhaba arkadaşlar. Herkese kolay gelsin. TİA portalı lisanslıyorum, hiçbir sorun yok fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda lisans siliniyor. Tekrar lisanslamadan program çalışmıyor. Daha önceden başına gelmiş arkadaşlar, yada bi fikri olan arkadaşlar yaedımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Başlat cmd regedit
Kayıt defterini ac software bölümünde Tia portal license ile ilgili bir kısım olacaktı onu silip tekrar lisansla uzun zaman oldu bu şekilde yapmistim

Çok aradım ama kayıt defterinde lisansla ilgili bişey bulamadım. Yada farketmedim. Tam olarak adı neydi acaba.

merhaba böyle bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz ?
tia_hata.png

merhaba sorunu çözdüm :)

belki bununla karşılaşan arkadaşlar olurda bu konuya ulaşabilirlerse WIN10 da tia portal masaüstü kısayolunu yönetici olarak çalıştırdığınızda geçici olarak çözüm elde etmiş olurlar. Süreklilik istenirse sorununuz Win10 yerleşik sürüm 1703'e sahip olmanızdır (İçerik geliştiriciler. Bu sürüm, Step7 basic V14 SP1 tarafından desteklenmez.
Benioku dosyasındaki SW gereksinimlerine bakın. bölüm 2.3.3
Sadece yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

Saygılarımla

merhaba böyle bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz ?Ekli dosyayı görüntüle 46825

Automation Licence Manager'da yüklü olan tüm lisansları check edip ardından "master licence" kısmına transfer etmen gerekir.
Ayrıca "C:\AX NF ZZ" dosyasının içinden lisansların transfer edildiğinden emin olabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri