tüplü tvde görüntü gitme sorunu

cemlel

Üye
arkadaşlar genelde çoğu tv de uzun zaman kullanımdan sonra oluşan görüntü kaybolma sorunum var.görüntü trafosundan olabilirmi yada yardımcı olabilirmisiniz neden kaynaklanıyor.
tv bazen acıldıktan sonra ısınınca geliyor bazende uzun süre beklemesine ragmen ses var görüntü yok

televizyonunuz kaç senelik olduğunu bilmiyorum ama büyük olasılıkla tüpü bitiyordur...

tv de tüpün arkasındaki kart ve soket ayaklarında soguk lehim olabilir.ana karttada soguk lehim kontrolü yapman faydalı olur.
tüp bitmesi olayında görüntü gelmeden önce geri dönüş çizgileri gelir ve görüntü daha sonra fokus bozuk bi şekilde gelir.sonra ısındıkça netleşme olur.

tv eski ama 10 senelik falan diye tahmin ediyorum.ısınmanın aksine soğuduğu zaman görüntü geliyor,bazende direkt çalışıyor.

tv eski ama 10 senelik falan diye tahmin ediyorum.ısınmanın aksine soğuduğu zaman görüntü geliyor,bazende direkt çalışıyor.

soğuk lehimle alakası yok onun.

bak bu dediklerimin arasında sorun olabilir.

1.TÜPÜ BİTMİŞTİR.
2.DEVRE TAŞIYCI KISA DEVRE OLUŞMUŞ OLABİLİR.

Sadece bu 2 tane madde yazdıklarımı kontrol et.bide tv nin videosunu koyarsanız mennum olurum ona göre daha iyi bir arıza söylüyebiliriz.

devre taşıyıcı dediğin şey tüpüm arkasındaki küçük kartmı hocam

tv de tüpün arkasındaki kart ve soket ayaklarında soguk lehim olabilir.ana karttada soguk lehim kontrolü yapman faydalı olur.
tüp bitmesi olayında görüntü gelmeden önce geri dönüş çizgileri gelir ve görüntü daha sonra fokus bozuk bi şekilde gelir.sonra ısındıkça netleşme olur.
???
o kartın adı rbg kartıdır.tüpün renk tabancasına tüp soketi ile baglıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri