tüplü tv kartı ses devresini alma

yawuz58

Üye
merhabalar elektronikçi ustalarım bu günlerde amfi derdine düştüm eski tüplü tv vardı kartını söktüm ses devresi lazım pcb yi kesip alabilirmiyim kırmızı ile işaretlediğim AN5277 amplifer devre mor ile işaretlenen hoparlör çıkışı bana beyaz çizgi ile işaretlediğim yer lazım bir tane daha tv vardı onu kardeşim hurdacıya vermiş onun ses devresi ayrı idi aklıma gelince sinirden değişik hallere giriyorum
2017-02-12_13-20-31.png

Dostum merhabalar,

Bu entegre öyle ahım şahım bir devreye sahip değil. Anakartla uğraşmaktansa bence entegreyi söküp bir delikli pertinaksa kursan daha mantıklı gibi geliyor.

Entegre yanında bi 10 kadar pasif elemanla kurulabiliyor. Geniş çalışma voltajına sahip 10 watt 10-32 volt çalışma gerilimi uygulamada 26 volt görünüyor.

Yinede o kart üzerinden kesip çıkartacağım dersen aşağıdaki şemadaki pasif elemanları tesbit et tv nin diğer devrelerinden ayır ve kes. Ancak beslemeyi nasıl yaparsın onuda tv şasesinden alacaksan biraz zor.

an5276.gif

teşekkür ederim serkan usta amacım kartı kesmek ama verdiğiniz şemadaki elemanlara göre tespit edip kesmem lazım besleme konusunda ise pek bilgim yok 4 tane 35v kond var ikisi iri 1000uf diğer ikisi küçük 35v ama kaç mikrofarad soğutucudan dolayı gözükmüyor birde sarı trafo var devrenin yanında muhtemelen güç girişi odur amacım hem kendimi geliştirmek hemde pc hoparlörü yapmak internette hazır devreler var ama adam bağlığa yazmış 75w özelliklerinde 20w -15w yazıyor alınca bunu nasıl tespit edebilirim düşük watt çıkarsa iade etmeyi düşünüyorum TDA7297 yapılmış

http://urun.n11.com/amfi/2-x-75w-stereo-tda7297-hazir-kurulu-amplifikator-P128925095

En guzel bilgiyi entegrenin datasheeti verir. Bu entegre icin 15+15 watt diyor. Daha fazlasini vermez. Ortalama bir oda icin bu guc idare eder.

O sari trafo smps trafosu. Kontrolcusu ve devresi olmadan ise yaramaz o devreyide cikartmak isterseniz is iyice karisir.

teşekkür ederim serkan usta kart ile uğraşmayayım 15watt devreyi alayım ama ses açısından tatmin edeceğini sanmıyorum en azından ucuz 40 tl elimde zaten bolca 10 watt 15 watt 20 watt hoparlör var kabinde var ama gerekirse yeni yaparım karttaki elemanları da sökerim işime yarayan olur en azından entegre lazım olur

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri