tüplü TV Açılışta Görüntü Yok :ses var sadce..

Selam..
Özellikle Elekronikten anlayan (Normal Tüplü Tv tamiri bilen) Arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Durumu kısaca Anlatayım: Roadstar bir Tv'm var.Markası (Roadstar Black Matrix : philips corp. B8 CERT 6533 - made in ENGland ).
Daha önceden yayın sırasında ara sıra çizgilenme(ince kesik kesik parazitlenme) oluyordu..Ben bu durumu yayından dolayı oluyor diye düşünüyordum.
Ancak ilerki günlerde Tv yi Open Düğmesine bastım tv açıldı fakat görüntü gelmedi.(Tv açılışta Beyaz ışıkla açılması lazım iken Sarı ışık ile açılıyor fakat Karıncalar çıkımıyoır..Birde pıt diye ses geliyor açılışta)..Sonrasında sadece sesler var ve kanalaraı değiştirdikçe ses geliyordu.
Kumanda ile zapladım falan, aydınlatma ayarlarına falan girmeye çalıştım fakat görünüt olmadığı için giremedim ayarlara..
tv değişiyor sesten dolayı anlıyorum değiştiğini fakat görüntü yok.

Sonra Tv açılınca (open düğmesine basınca) birşey farkettim..
açılışta sarı yatay bir çizgi geliyor, çizgi sonra kayboluyor.Ve görüntü yok siymsiyah ekran (karıncalar çıkmıyor :)..

Yaptıklarım :
Daha sonra tv nin için açtım , biri küçük (dikey kart tvnin hemen arkasında tüpün yanında) diğeri büyük (yatay anakart tvnin altında) kartla karşılaştım.
inceledim, küçük dikey karttan diğerine, büyük yatay anakarta doğru 3 ince kablo (sarı - siyah - kırmızı) iniyor.
Takip ettim sarı olan çıkmış ve altında kömür gibi bişeyler oluşmuş.sarıyı lehimledim yerine.Çevresindeki kondensatörleri (33uf 250V - 100Uf 160V) de inceledim ve
değiştirdim.Yine olmadı.Görüntü yok.

Tv tamirinden anlayan - bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum ..şimdiden teşekkürler.

Birde Hangi parçanın değişmesi gerekiyorsa resimli olarak Ekler misiniz.

Bu tip görsel arızası olan tv ler için tüm arkadaşlara öncelikle foto yüklemelerini tavsiye ediyoruz.netice itibariyle bilgi alabilmeniz için bilgi vermeniz gerekiyor.görmeden yorum yapmak yanlış yönlendirmeye sebep olur.ekranın ve ana kartın resimlerini yükleyin yardımcı olalım.kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri