Switch amper karmaşası

Arkadaşlar peki pako yerine şu tip şalterlerden kullanabilir miyim? Şalter 2 kademeli (kapalı-açık) ve üzerinde 1 tane lay4_be101 NO kontak bloğu var. Bu kontak 400v 10A. Ne dersiniz?
olmaz yanabilir en iyisi çıkıp satıcıya anlatçan o vericek ...

Bu gözümüzden kaçmış, esas mesele anahtarın AC ve DC ye göre kontak dayanımı değil Suat Bey' in bobinli tip anahtarının AC' ye göre imal edilmiş olması.
Burada da yanlış anlama var fakat hata benim. Daha açık anlatmalıydım.

Bobinli anahtar AC evet. Fakat kontak tarafına ben sürücüdeki aç kapa rölesinin çıkışını bağlayacağım. Yani anahtara güç olarak 210 AC vereceğim fakat on off yaptığımda sürücüdeki röle devresini açıp kapatacak.

Bobinli anahtar AC evet. Fakat kontak tarafına ben sürücüdeki aç kapa rölesinin çıkışını bağlayacağım. Yani anahtara güç olarak 210 AC vereceğim fakat on off yaptığımda sürücüdeki röle devresini açıp kapatacak.

O kadar karmaşık oldu ki yakında tezgahtaki kumpasın yanına bir tanede pensampermetre ekleyeceksiniz. :D

Sanki her hıyarım var diyene tuzla koşuyor gibiyim. Tornayı o kadar seviyorum ki panosuna ne koyacağımı şaşırdım.

Neyse bu olur mu olmaz mı acaba? Anahtar henüz elimde değil yani dediğim gibi yapabilir miyim bilmiyorum. 5 pini var. 2 tanesi AC giriş desek, 2 tanesi kontak. Kalan 1 tanesi de harici kontak olabilir. Anahtarı dışardan attırmak için yani.

Arkadaşlar peki pako yerine şu tip şalterlerden kullanabilir miyim? Şalter 2 kademeli (kapalı-açık) ve üzerinde 1 tane lay4_be101 NO kontak bloğu var. Bu kontak 400v 10A. Ne dersiniz?
Bunların piyasada farklı kalite olanları mevcut. Ben ucuzlarından alıp sadece kontaktör kumandasında kullanıyorum, ucuz olanlarının tüm yükü üzerinden geçirmezdim.

Neyse bu olur mu olmaz mı acaba? Anahtar henüz elimde değil yani dediğim gibi yapabilir miyim bilmiyorum. 5 pini var. 2 tanesi AC giriş desek, 2 tanesi kontak. Kalan 1 tanesi de harici kontak olabilir. Anahtarı dışardan attırmak için yani.

Kendime cevap vereyim. Bu anahtar AC giriş ve AC çıkış şeklinde çalışıyormuş. Olmuyor yani.

http://www.farnell.com/datasheets/44398.pdf

Neyse,

Ana gücü aç kapa için şu şalter uygun mu sizce?

1X16A 49X49 1 Faz Aç Kapa Şalter
http://www.kartalotomasyon.com.tr/YPT-101016-1X16A-49X49-1-Faz-Ac-Kapa-Salter,PR-58403.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
e sonuç ne oldu olmadı bir priz ayarla ona takacağın fişe köprü koy onu takıp çıkartarak aç kapa ama onu başka prize takmasınlar dikkat et.

Neyse,

Ana gücü aç kapa için şu şalter uygun mu sizce?

1X16A 49X49 1 Faz Aç Kapa Şalter
http://www.kartalotomasyon.com.tr/YPT-101016-1X16A-49X49-1-Faz-Ac-Kapa-Salter,PR-58403.html
pr_01_58403.jpg

bu olur benzeri kullanmıştık.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri