Sviçler

İzzetor

Üye
Arkadaşlar çalıştığım yerde kömür bantı var bant kenarlarına 2 adat svic takıcam halati çekince svic motoru durducak bağlantı şeması çizebilirmisiniz

Haltı çekince bant motoru duracak bırakınca starta basınca tekrar çalışaçak sekilde kumanda devresi üzerinde istiyorum yardımcı olusanız sevinirim teşekürler

İki switch neden kullanıyorsun tek switch yeter. Switch in nc kontağını kontaktörün bobinine seri bağla yada varsa panoda acil stop butonuna seri bağla.

Bu sisteme çekme telli emniyet stop denir , bant konveyor kenarlarına tesis edilir. Bant konveyor uzunluğuna göre ve çekdiğinde sviç çalışabilecek mesafede olmak üzere yeterli sayıda tesis edilir. Bütün emniyet stopların kapalı kontaklarını birbirine seri bağlayıp oluşan devreyi stop butonuna seri bağlayabilirsin. Fiyakalı olsun dersen emniyet stopları start stopları kılı tüyü bir akıllı rölede toplayıp basit bir programla çeşitli alarmlar falan verdirebilirsin. Yok 10 sn sonra bant çalışacak alarmı , yok emniyet stop çekildi alarmı vs vs ....

2 taraflı koyucam 1sağına bir soluna kumanda devresi istiyorum şekil ben yeni başladım şekil oldu yapıyorum

Bu sisteme çekme telli emniyet stop denir , bant konveyor kenarlarına tesis edilir. Bant konveyor uzunluğuna göre ve çekdiğinde sviç çalışabilecek mesafede olmak üzere yeterli sayıda tesis edilir. Bütün emniyet stopların kapalı kontaklarını birbirine seri bağlayıp oluşan devreyi stop butonuna seri bağlayabilirsin. Fiyakalı olsun dersen emniyet stopları start stopları kılı tüyü bir akıllı rölede toplayıp basit bir programla çeşitli alarmlar falan verdirebilirsin. Yok 10 sn sonra bant çalışacak alarmı , yok emniyet stop çekildi alarmı vs vs ....

Tamamda kumanda devresini basitçe çizermisin bantın 1sagına 1soluna koyucam yeni başladım şekil oldumu yapıyorum daha acemiyim

o928bb.jpg

Cep telinden yazdığım için şekil çizme şansım yok , iki sviçin kapalı kontaklarını seri bağla . Panonun kumanda devresine bunları seri bağla , gayet basit , sviç çekildiği anda stop butonuna basılmış gibi olacak yani...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri