Su tamamlama ünitesi hakkında yardımınıza ihtiyacım var

bence float switchlerinizin tam pozisyon degistiremedigi icin icerdeki top hareket etmiyor ve o nedenle sistem kilitleniyor.

o tur seviye kontrol samandralari tam dik pozisyonlarda yani ucu yukari bakar yada tam asagi bakar olmaliki icerdegi sistem tam calissin.

merhaba, ben akvaryum kotunun yükseğine damacana koyarak plastik şamandıra uygulamıştım, elektrik tehlikesi böylece ortadan kalkmıştı şamandrayı 20 tl ye almıştım

bence float switchlerinizin tam pozisyon degistiremedigi icin icerdeki top hareket etmiyor ve o nedenle sistem kilitleniyor.

o tur seviye kontrol samandralari tam dik pozisyonlarda yani ucu yukari bakar yada tam asagi bakar olmaliki icerdegi sistem tam calissin.
Tam dik duruyor aslında
İçinde mıknatısla çalışan bir devre var 220v a ne gerek var onu anlamadım.
merhaba, ben akvaryum kotunun yükseğine damacana koyarak plastik şamandıra uygulamıştım, elektrik tehlikesi böylece ortadan kalkmıştı şamandrayı 20 tl ye almıştım
Plastik şamandıra ile de oluyor evet ama bu şekilde daha görsel ve guzel oluyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tam dik duruyor aslında
İçinde mıknatısla çalışan bir devre var 220v a ne gerek var onu anlamadım.

iceride hareket eden parca bazen yavas kalkislarda tepki vermiyor yani takili kaliyor. siz elle dokundugunuzda top duserek calisiyor. Bizimde hidrofor uygulamalarinda basimiza cok geliyor bu durum.

220 volt yazdigina bakmayin siz dusuk gerilimde rahatlikla kullanabilirsiniz.

Daha önce kullandığım swich ler hiç böyle yapmamıştı 110v yazıyor onlardada
Bunlar 220 yazıyor.
Şimdi yine test ettim 12v ile bazen swich takılıyor ve motora enerji vermeye devam ediyor (bu hiç iyi olmaz evi su basabilir) 12v la çalışıyor ok ama takılmaları gücü yetmediği içinmi yapıyor acaba? Elimde swich çok var arıza desek hepsimi arızalı.
Gücü yetmiyorsa çözümü varmı? Bi röle vs ile hallolurmu
iceride hareket eden parca bazen yavas kalkislarda tepki vermiyor yani takili kaliyor. siz elle dokundugunuzda top duserek calisiyor. Bizimde hidrofor uygulamalarinda basimiza cok geliyor bu durum.

220 volt yazdigina bakmayin siz dusuk gerilimde rahatlikla kullanabilirsiniz.

Hocam,
Swich leri bu sefer 12v 14amper lik pc güç kaynağından enerji alarak bağladım
Motora fazla gelir belki 14 amper diye led bağladım ve swichler sorunsu hasas bir şekilde çalışıyor.
Bu şekilde bağlasam hem maliyet artar güç kaynağından dolayı hemde motora fazla gelir bu güç.
Yine 12v 2 amperlik bir enerji versem swichlerin girişine diot röle vs bişey bağlayarak çözemezmiyim ?
Bilgisi olan varsa lütfen yardım :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar selam, röle yardımı ile çözebileceğimi söylediler..
Nasıl bir röle almam gerekir bilgi verirmisiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri