Su Gücünden Elektrik Üretmek. Şarj Dinamosu?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Herkese merhaba, su debisini ve kot farkını bildirmeniz halinde, size uygun su türbinini imal edip adresinize gönderebilirim. Su debisini ölçmek için bir kaç yöntem: ilk olarak litresini bildiğiniz bir kabı suyun altına tutun ve cep telefonunuzun kronometresini çalıştırıp kaç saniyede dolduğuna bakın, ikinci olarak eğer bir dereden bahsediyorsanız dsi nin sitesini girin ve akım gözlem istasyonları kısmından dereye ulaşıp bilgilerine bakın, üçüncü yöntem muline ile yapılmaktadır. Kot farkını ölçmek için: altimetre ile taban ve tavan yüksekliklerini ölçüp farkı bulun ya da su hortmunun bir ucunu kapatıp üzerine barometre monte edin,diğer ucunu da en yüksek noktaya getirip içine su almasını sağlayın ve kaç bar basınç gösterdiğini okuyun.

17 metre yukseklikten saniyede 50 metreküp su akacak acaba ne kadar elektrik uretebilirim (kaç kw) yardımcı olabilirmisiniz?

Vermiş olduğunuz kot farkı ve yükseklik değeri için, yapılacak türbinin verimine bağlı olmak üzere, 4150 - 7500 kW arası bir güç üretilebilir. Bu güçte bir santral kurmak için HES kapsamında izin alınması gerekmektedir. Oysa ki yenilenebilir enerji kaynakları yasası 500 kW'a kadar izin almaya gerek olmaksızın elektrik üretimini izin vermiştir, bu bağlamda türbininizi üretebiliriz.
sujeneratorleri.com sitemizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sayın şef hocam ben öncelikle çalışmalarınızı bizlere anlattığınız için size çok teşekkür ederim.benim rüzgar türbini çalışmam var fakat herkesin olduğu gibi benimde alternatör sorunum var.bana yardım edebilirseniz çok sevinirim.132 cm çapında 3 adet alüminyum kanat var bu kanatları bir flanşta birleştirdim birde dişli kutusu buldum.küçük dişli turu büyük dişlinin 8 katı dönüyor sizin sistemde dişli kullanıyormusunuz ve alternatör yaptırsam kime ve ne güçte yaptırmam gerekir.istediğim enerji,tv bilgisayar 3 adet tasarruflu ampul çalıştırsın yeter buna göre alternatör nerde bulabilirim.şimdiden teşekkürler hocam

teşekkür ederim arkadaşlar. burada Şebeke yok.evet iki adet altarnatör var.kayış bağlı olan 7kva 3000 d/dak.kasnak oran 1/4. kırmızı altarnatör 6kva 1500d/dak.kasnak oranı 1/2 biri birinin yedeği.türbin devri 750d/dak. suyun kontrolü silecek motor tarafından türbin devrine bağlı olarak çalışmaktadır.bu aksamı fotoğrafta gözükmemektedir.şebeke olsaydı, türbin devrini otamatik kontrol etmeye gerek olmıyacaktı. net düşüsü 86m. suyun debisi 8-9 lit/sn. türbin rotor çapı 52cm tek düzeli. cebri boru plastik 3'' yaklaşık 350m uzunlukta.
evet şefim dağ başında 24 saat elektrik olması,buzdolapların girip çıkması ile yükün deşmesi, yükün değişmesi ile türbin sesinin değişmesi, insana ayrı bir haz veriyor. darısı enerji üretmek isteyenlerin başına....
Hocam "suyun kontrolü silecek motor tarafından türbin devrine bağlı olarak çalışmaktadır." kısmını biraz açabilirmisiniz...

silecek motorlar hep sorunlarımıza çare olmuştur:) voltaj duşukluğu için yapılan regulatorlerdede kademe artırıp azaltmak için kullanılıyordu yanlız bu zamanda bu bence ilkel artık elektronik çağinda yaşiyoruz su türbunlerınde arz ve talebe gore voltajı dengelemek için elektromanyetık frenleme sistemı bunuda işlemcılerle kontrol edılırse sarfıyattakı dalgalanma kesınlıkle olmaz yok voltaj yukseldı cihaz yandı ampul patladı işiğin gucu azaldı olmaz

Evet günümüzde daha etkili ve düzenli sonıç alınabilecek yöntemler mevcut...

Ama silecek motorunu ilk defa duydum. Başka birçok mevzuda, devir kontrolü vs... basit, kullanılabilir, kolay yapılabilir gibi geldi. Bağlantı şekli, çalışma prensibi vs... biraz açıklayabilirseniz Umuma da faydası olabilir... Misalen silecek motora giriş, üretilen voltaj mı, devir sayısı mı oluyor; buna binaen, artınca bir adım daha vanayı kısıp, azalınca 1 adım vanayı açıyor mu yada...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri