Su ısıtıcısı (kettle) kablosuna anahtar bağlamak

Hakan Abi, lafım sizin paylaşımlara değil arkadaşın kullanımını anlamadım, ilk mesajımda da belirttim taban temas uçları mı bozuk, japonlu mu? Kabloyla mı kullanacak pratikliği nerde? Öğretmen Hocamı da bu kavgaya beklerim. Hemen satmasın :D.
Vallahi satmayla almayla işim yok Allah kalbimi biliyor. Sadece şaka yaptım. Sen ve Hakan abi vurun ABALIYA( OSMAN ABALI=KEMAL SUNAL)
Size boynum kıldan ince.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bırak adam zaten gergin başında bir dimmer mevzusu var :)
Gergin değilim sadece elinin altındakileri bile sipariş verenlere kızıyorum alt tarafı biraz yürüyecek, bakkalda elektrikçide ne satıyor bilmiyor herkes dükkanının 360 slaydını mı koyması gerek :) mesajlarımı takip ettiğiniz için de ayrıca teşekkürler.

Gergin değilim sadece elinin altındakileri bile sipariş verenlere kızıyorum alt tarafı biraz yürüyecek, bakkalda elektrikçide ne satıyor bilmiyor herkes dükkanının 360 slaydını mı koyması gerek :) mesajlarımı takip ettiğiniz için de ayrıca teşekkürler.

Eski ustaların çırakları azarladığı gibi azarlamayın üyeleri :) Bilgileri zayıf olabilir en ince detayına kadar bilgi vermelisiniz sakin bir şekilde ;)

Bülent abi eski tabanca.:DSert olur onun için.;)

Arkadaşlar hazıra konmaya kızıyorum, balık tutmayı öğretirim isteyen öğrenir dua eder isteyen yarın mendil açar beddua eder!

Hakan Abi, lafım sizin paylaşımlara değil arkadaşın kullanımını anlamadım, ilk mesajımda da belirttim taban temas uçları mı bozuk, japonlu mu? Kabloyla mı kullanacak pratikliği nerde? Öğretmen Hocamı da bu kavgaya beklerim. Hemen satmasın :D.

Sayın by lent mesajmda anlaşılmayan yerler varmış onu tekrar dan dilim döndüğünce açıklamaya çalışayım.
(1) Su ısıtıcısında çalışmasında kablosunda vb hiçbir sıkıntı yok.
(2) Isıtıcı bildiğimiz klasik tabanı ayrılan- taban kısmında kablosu olan bir ısıtıcı.
(3) Kullanım sistemi şu şekilde suyu dolduruyoz fişe takıyoz şalteri açıp sınmasını bekliyoruz. Atınca da kabloyu fişten çıkartıyoruz.
ben her seferinde kabloyu fişe tak çıkart yapmak istemiyorum. Her ne kadar ısıtııın şarterini açtığınızda ısıtıcı çalışsa da ne olur ne olmaz diye elektriğide kesen 2.bir önlem olması açısından bir anahtar istedim
(4) elektrikten anlayan biri değilim bu sene eve tadilat yaptırdım. Tadlat tan sonrada bazı şeyleri prtaik hale nasıl getirebilirimin hesabını yaparken aklıma bu geldi ve forumda yazmak istedim.
(5) Elektrik bilgim basit şeyer kablo bağlama topraklı prizi yapma arapuar adını verdiğiniz anahtarları bağlama gibi basit işler. meleğim değil yani.Dolaysıyla o kısma sigota takmak beni aşar bir elektrikçinin yapması gerekiyor. Bazı şeyler şakaya gelmez. Her işi kendiniz yapamazsınız.

Şunuda belirtmek isterim siteye yeni üye oldum. siz ve sizin gibi değerli kişilerin hemen cvp vermesi- yardımcı olmasından dolayı da çok olduğumu belirtmek isteri. Allah hepinizden razı olsun

Sayın by lent mesajmda anlaşılmayan yerler varmış onu tekrar dan dilim döndüğünce açıklamaya çalışayım.
(1) Su ısıtıcısında çalışmasında kablosunda vb hiçbir sıkıntı yok.
(2) Isıtıcı bildiğimiz klasik tabanı ayrılan- taban kısmında kablosu olan bir ısıtıcı.
(3) Kullanım sistemi şu şekilde suyu dolduruyoz fişe takıyoz şalteri açıp sınmasını bekliyoruz. Atınca da kabloyu fişten çıkartıyoruz.
ben her seferinde kabloyu fişe tak çıkart yapmak istemiyorum. Her ne kadar ısıtııın şarterini açtığınızda ısıtıcı çalışsa da ne olur ne olmaz diye elektriğide kesen 2.bir önlem olması açısından bir anahtar istedim
(4) elektrikten anlayan biri değilim bu sene eve tadilat yaptırdım. Tadlat tan sonrada bazı şeyleri prtaik hale nasıl getirebilirimin hesabını yaparken aklıma bu geldi ve forumda yazmak istedim.
(5) Elektrik bilgim basit şeyer kablo bağlama topraklı prizi yapma arapuar adını verdiğiniz anahtarları bağlama gibi basit işler. meleğim değil yani.Dolaysıyla o kısma sigota takmak beni aşar bir elektrikçinin yapması gerekiyor. Bazı şeyler şakaya gelmez. Her işi kendiniz yapamazsınız.

Şunuda belirtmek isterim siteye yeni üye oldum. siz ve sizin gibi değerli kişilerin hemen cvp vermesi- yardımcı olmasından dolayı da çok olduğumu belirtmek isteri. Allah hepinizden razı olsun
Arkadaşım bu Ketıl larda kendi üzerinde termostatı olur..Su ısındımı Tık diye atar.
Sizinkinde böyle bişi yok mu?Ne anahtarı ne prizi ben anlamadii:)
Prize sigortaya anahtara vereceğin paraya git bi tane termostatı olan ketıl al
başın hiç ağrımasın:)

Sayın okyanus145, Fotoğrafladığınız kettle ın bir benzerini de yıllardır ben kullanıyorum hep fişe takılı duruyor sadece evden uzun süre ayrılacaksam çıkarıyorum. Kettle ın kendi termostat sistemi yeterince güvenli diye düşünüyorum ekstradan uğraşmanıza gerek yok. Ama içim rahat olsun derseniz öncelikle işe duvardaki üçlü yonca prizi sökmekle başlamanızı öneririm çünkü yanlış bir uygulama olmuş. Bence bunun güvenlik zafiyeti kettle dan daha fazla. Yonca prizi söküp yerine fotoğraftaki gibi bir priz takabilirsiniz.
SPFdptf9EeSRGEJvx_lgjL9ZL0kOrh79rcEsltLF9oQa6nBJuw.gif

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri