su ısıtıcı arızası

dericeket

Üye
Merhaba. King Marka bir kaç yıldır kullandığımız su ısıtı hastalandı. rahatsızlığı şöyle, suyu kaynatmaya başlıyor su kaynamadan stop ediyor. arkasındaki otomatik atan düğmede bir hareketlilik olmuyor. belirli bir dereceye tahminim 60-70 derece ye kadar ısıtıyor.
elim tornavida tutar. anlamadığım için sökmeden bir danışmak bilgi almak istedim. hangi parça değişmesi gerekir.?

benzeri görsel:
king-k-9917-1.jpg

Rezistansın üzerinde bi-metal bir malzeme var, düğme ile aynı işlevi görüyor. Farkı düğme atmadığı-sıkışıp atamadığı durumlarda aşırı ısınmanın önüne geçmek için devreyi açmak. Güvenlik önlemi yani. susuz çalıştırmada da rezistansın aşırı ısındığını algılayıp devreyi açar. Muhtemelen o özelliğini kaybetmiş, tamiri olacağını sanmıyorum. İptal etmenizi de önermem. Garantisi var ise gönderim. Ben bu hafta sinbo marka ısıtıcımı aynı arızadan dolayı ikinci defa garantiye göndereceğim. İlkinde rezistansı değiştirmişlerdi. Garantisi yok ise yenisini almak gerekli.

Rezistansın üzerinde bi-metal bir malzeme var, düğme ile aynı işlevi görüyor. Farkı düğme atmadığı-sıkışıp atamadığı durumlarda aşırı ısınmanın önüne geçmek için devreyi açmak. Güvenlik önlemi yani. susuz çalıştırmada da rezistansın aşırı ısındığını algılayıp devreyi açar. Muhtemelen o özelliğini kaybetmiş, tamiri olacağını sanmıyorum. İptal etmenizi de önermem. Garantisi var ise gönderim. Ben bu hafta sinbo marka ısıtıcımı aynı arızadan dolayı ikinci defa garantiye göndereceğim. İlkinde rezistansı değiştirmişlerdi. Garantisi yok ise yenisini almak gerekli.

Vacip bey. problem kesin ondan diyorsanız dediğiniz gibi önce güvenlik çok pahalı bir cihaz olmadığı için yenisini alabilirim. ancak lüzumsuz tüketime at yenisini al yapmamak için sormak istedim.garantisi bitti arıza kesin ise uğraşmadan yenisini alabilirim.

Videonun 12. dakika 20. saniyesinden itibaren tam olarak sizin sorunlu parçayı görebilirsiniz.(Modele göre farklı şekillerde olabilir, mantık aynı)
Tamir edin diyemem/demek istemem olası bir hatada Allah korusun yangına bile sebep verebilir, karar sizin.

Videonun 12. dakika 20. saniyesinden itibaren tam olarak sizin sorunlu parçayı görebilirsiniz.(Modele göre farklı şekillerde olabilir, mantık aynı)
Tamir edin diyemem/demek istemem olası bir hatada Allah korusun yangına bile sebep verebilir, karar sizin.
Tamirden kastım onarım :).

Arkadaşın biri banada kettle sini getirmişti kaynatmiyor diye ısıtıp kendini kapatıyor diyordu içini açtım altında iki tane emniyet termostati vardi aynı derece kaynayınca kapatsın diye seri şekilde bunlar sorunlu diye aynı derece iki tane aldım taktım baktım problem aynı bir üst derecelerini aldım taktım biraz düzelme var ama tam değil termostat parası kettle parasını geçti [emoji23][emoji23] benim arıza tahminim kettkenin altla üst taban arasi presli nasıl olduysa burası zamanla kireç oldu rezistanslar ısıyı suya veremeden alt taban ısısı yükseliyor termostatlar devreyi kesiyor suyu kaynatmiyor başınıza gelirse örnek olur diye yazdım ...

Sent from my Discovery using KontrolKalemi Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri