step step çalışma örnek isteği

hkn_blt

Üye
merhabalar. yazdığımız programları adım adım çalıştırmak için nasıl bir yol izlenmeli.
normalde yazdığım programlar hep otomatik çalışıyor start butonuna basınca yapacağı tüm işlemleri yapıyor. fakat ben ayrı bir step butonu koyup o butona her bastığımda bir işlemi yapmasını istiyorum. Bunu yapan herhangi bir step komutu var mı veya daha farklı mantıkla nasıl yapılır yardımcı olursanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba

İstediğinizi yapan tek bir komut bildiğim kadarı ile yok.
FPWINPRO softwarein de bulunan Template kısmına girerek Case komutunu incelemenizi tavsiye ederim.
Bu gibi işlemi karşılaştırma komutlarını kullanarak yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar

teşk ederim komutu inceleyeceğim eğer elinizde bahsettiğim konuyla ilgili basit bir örnek varsa paylaşırsanız iyi olur.

Merhaba

Aşağıdaki link de Case komutunu programınıza eklediğinizde otomatik oluşturulan örnek programı bulabilirsiniz.
Burada da asıl işi yapanlar karşılaştırma komutlarıdır.
İyi çalışmalar

Dosya Yükle - Dosya Upload

Tabiki öyle bir yol var (hem de milyonlarca)
Butonu (Timer filtresiyle) bir sayıcıya at karşılaştırma yaparak alt süreçleri çalıştır.
Röle kelimesini bir bit sola veya sağa kaydırarak.
Keep fonksiyonunu kullanarak (Her keep fonksiyonu bir sonrakinin yolunu açar)
Jump komutunu kullanarak (her adımın sonunda (bir başlangıç satırına geri gönderen) jump,taki arada geçiş jump koşulu aktif olana kadar )
MC (Master Control kullanarak)

Tabi daha da çok yazılabilir ama gerçekte olay öncelikler ve koşullardır.

Sayın Seagate güzel cevabınız için tşk ederim. Keep fonk. Kullanarak basit bir uygulama paylasirsaniz sevinirim. Fabrikadaki makimada keep komutuyla yapılmış bu adim adim çalıştırma omron plc ile. Step butonuna her basisda sira sira yapılıyor işlem kisa bir örnek gosterirseniz sevinirim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri