Step motor bağlantı yardım

Proglema

Üye
merhaba elimde 2 adet step motor var ama bir türlü bağlantı yapamadım yeniyim yardımcı olabilecek var mı

OM9Yp0.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çok uç bağlıyorsun ilk önce direnci en küçük ucu bulacaksın (ortak uç, 2 tane), sonra o uçları bantlayacaksın(hiçbir yere değmeyecekler).
Geri kalan uçların A+ , A-, B+, ve B- olur, zaten kontrolörün(sürücü) arkasında yazıyor.

Edit: step motorun pdf dosyasını edin ve oku, 2 değilde 3 fazlı da olabilir.

Çok uç bağlıyorsun ilk önce direnci en küçük ucu bulacaksın (ortak uç, 2 tane), sonra o uçları bantlayacaksın(hiçbir yere değmeyecekler).
Geri kalan uçların A+ , A-, B+, ve B- olur, zaten kontrolörün(sürücü) arkasında yazıyor.

Edit: step motorun pdf dosyasını edin ve oku, 2 değilde 3 fazlı da olabilir.
Ustam sanırm şu modül bilgisi isteyen gibi makale döküman okumadan özet istiyor :)!

Ustam sanırm şu modül bilgisi isteyen gibi makale döküman okumadan özet istiyor :)!
İşin garip tarafı o sürücülerden bugün sipariş ettim. Adamın içine doğmuş.
Suç pdf i hazırlayanda "insan okuyacak bunu" kriterini göz önünde bulundurmuyorlar !

@Proglema

Seri bağlantıda daha az amper çeker.
Ne yaptında Pc'den komut gönderiyorsun, Mach3 vs, açarmısın?

@seagate hocam sürücüler güççük ama motor dönderiyor sonuçda,

Ekli dosyalar

• resim-408.jpg
    resim-408.jpg
    21.8 KB · Görüntüleme: 43
@Proglema

Seri bağlantıda daha az amper çeker.
Ne yaptında Pc'den komut gönderiyorsun, Mach3 vs, açarmısın?

@seagate hocam sürücüler güççük ama motor dönderiyor sonuçda,
İLGİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BAĞLANTI SORUNU DERKEN BAĞLIYORUM MOTOR ELEKTİRİK VERİNCE SAĞA SOLA DÖNÜYOR AMA BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN KOMUTLANDIRAMIYORUM ONU KAST ETMEK İSTEMİŞTİM SİZE MESAJ ATTIM DÖNERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

@Proglema
1. Büyük harf, bağırmak nanasındadır, Mübarek gün gürültü etmeyelim :)
2. Komut/ları neyle nasıl gönderiyorsun?.
3. Döndüm, dönmedin ;)

Son düzenleme:
@Proglema
1. Büyük harf, bağırmak nanasındadır, Mübarek gün gürültü etmeyelim :)
2. Komut/ları neyle nasıl gönderiyorsun?.
3. Döndüm, dönmedin ;)
üstad kusura bakma çalıştığımız yerde bilgisayar başındayız sürekli capslock açık sistemde küçük harfle hata veriyor o yüzden kusuruma bakma mesaj attım estflh ne haddimize bağırmak bizde yanlış olmaz olmuşsada yanlıştıkla olmuştur saygılar sevgiler

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri