STEP 7 _ YARDIM?

u[Mu]T-42

Üye
NYQmAN.png
I0.0 INPUTA MESELA DEVAMLI SINYAL GELIYOR AMA BEN BUNU RESETLIYCEM NASIL KONTAK KOYMAM GEREK

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu devre işini görür. i0.0 i0.1 i0.2 den sürekli 1 gelirse set olacak,i0.3 den sinyal gelirse q0.0 ı resetleyecek ve m0.0 set edecek , m0.0 kapalı kontağını acaçak ve i0.0 i0.1 i0.2 den tekrar sinyal gelse dahi q0.0 set olmayacak

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    37.8 KB · Görüntüleme: 15
BU SEKILDE I0.0 BIR KERE GELDIMI ONDA SINYAL DEVAM LI KALICAK I0.1 DEN GELIRSE GENE CIKIS DEVREYE GIRMESI LAZIM .BU DEVREDE GIRMEZ

BEN SANA KISACA BEN ALARM SISTEMI YAPICAM ORNEGIN ALARM1 GELDI KORNa caldı ben stopluycam baska bır alarm gelırse gene korna calısacak ben resetleycem 50 motor alarmı var bu p ve n ıle nasıl yapılır sade kontaklarla olmaz

m0.1 in kapalı kontağını i0.0 a seri bağlayabilirsin,o zaman i0.1 ve i0.2 den sinyal geldiğinde çıkış 1 olur yine ama i0.0 dan bi daha medet ummazsın :)

son mesajı yazarken senin gönderdigin son mesajı görmedim ,önemseme göndedigim mesajı ,senin istediğin devreyi zaten yazmıssın yukarıda,stoba bastıgında tekrar sinyal geliyosa çalısır o,yazılımın sürekliligine uygun olarak,yani alarm yine geliyosa sen resete bastıktan sonra yine sinyal gelirse çalısır,

kontak bır kere enerjılenecek elektrık gelse bıle cıkıs vermeycek bır kontak lazım

olmuyor kardes

Hocam soyle bise olabilir mi : i0.0 dan sinyal geldiginde c0 countere sayisal olarak 1 olsun . Sonra bi compare fonksiyonu koyalim,bu fonksiyon counter in degeri 1 iken cikis versin ve bu cikis q0.0 a gitsin,boylece ayni giristen tekrar sinyal gelise counter 2 olacak compare devreden cikacak yani i0.0 tekrar enerjilenirse cikis vermeyecek

OLUR SIMDI ONA UGRAIYORDUM AMA BASKA I0.1 GELDI ONA HANGI KONTAK KOYOCAGIZ

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri