Ssr röle neden cikis veriyor

sanayag

Üye
Merhaba
Isletmemizde bulunan isitma rezistanslalarini kontrolü icin ssr röle kullaniyoruz. Yeni aldigimiz norton gold serisi röleler yüke bagli olmadigi zaman cikista voltaj görüyoruz Fakat yükü bagladigimiz anda cikistaki voltaj yok oluyor ve rölede normal calisiyor.
Acaba rölelerdemi sikinti var yoksa biz bir yerde yanlismi yapiyoruz. Bu konuda yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkürederim

buyuk ıhtımal ssr röle softstar röle kullanılmış olabılır

peki yük yani çalıştırdığın sistem normal çalışıyormu?

Evet hersey normal dedigim gibi aradaki baglantiyi kopardigimda ssr cikiinda voltaj görüyorum baglantiyi yaptigimda yok oluyor

Rezistansının gövde ile olan direncini ölç. rezistans gövdeye temas ediyor ve devreyi buradan tamamlıyordur

evet solid-state röle bu röleler normal paletlı rölelere gore çok sağlıklı çıkışta voltaj boşta gorulebılır normal bu sızı rahatsız edıyorsa çalışmada problem yok sorunn arıza takıbınde olçme yaparken rahatsız eder bunu gıdermek için röle çikişindan faz geçıyorsa notr arasına 250k drenç bağlayın sorun kalmaz
Kullanilan röle norton gold serisinin SAP-40100D kodlu ürünü

evet solid-state röle bu röleler normal paletlı rölelere gore çok sağlıklı çıkışta voltaj boşta gorulebılır normal bu sızı rahatsız edıyorsa çalışmada problem yok sorunn arıza takıbınde olçme yaparken rahatsız eder bunu gıdermek için röle çikişindan faz geçıyorsa notr arasına 250k drenç bağlayın sorun kalmaz
Isletmede 1000 taneye yakin ssr röle var Ve hicbirinde direnc bagli degil Sorun büyük ihtimal ssr rölelerde var diye aklima geliyor Daha önce böyle birseyle karsilasmadigim icin sizin fikirlerinizi almak istedim Ama direnc kullanmayi denicem en yakin zamanda

sayın sanayag solid-state röleler yarı iletken malzeme tristor veya triyak surucu olarak optotriyak vardır ben devrelerımde kendım yapıyorum triyakın geytını optotriyak moc3022 ıle suruyorum yaklaşik 3000 adet yaptım bahsettığım drenci ben koyuyorum triyakin geytıne takıyorum triyak ıletken olmadığı surece anod katod arasında acvoltaj okuyorum boşta olduğu zaman sifir volt çunku geyt ucunda drencim var demek ıstedığım ssr rölede kullanılan rölenın içinde koymamışta olabılırler bu drenç okadar devrede önemlı değıl sadece:)sizin gıbı işine dıkkat eden teknık kişilerın gozunden kaçmaz doğrusu bende bırçokkere oradan oçlme yapmam:)

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri