Spindle Motor Ayar Problemi

korpilo

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Yurt dışından 300w spindle motor ve pwm sürücüsünü getirdim.
örnek sürücü
http://www.aliexpress.com/item/DC-M...-MACH3-Spindle-Speed-Control/32254477083.html

Eksen kontrol kartı tb6560 mavi renk mach3 ayarlarını yaptım spindleyi açınca röle çekme sesi geliyor ama çıkıslardaki tüm uçları (3 uç) gerilimlerine bakıyorum hepsi 0 gösteriyor. Spindleyi kapatınca röle kapanıyor.

Sürücünün jumperını pot ıle kontrol edilecek pozisyona alınca spindle çalışıyor pot ile devri ayarlanıyor. Fakat pwm için jumperı yer değiştiriyorum herhangi bir değişiklik olmuyor.

mach3 ün verdiği hata kodu

pwm bumped to minimum setting

Rolenin çekip çıkış vermemesi normalmidir. Yada output ınput ayarlarında yanlışlık mı vardır?

Röle kuru kontak veriyor bağlantınızı bu yönde yapınız.Yani röle çekince sadece NO ve NC kontakları yön değiştirir.Elektrik konusunda yetkin değilseniz işin uzmanından destek alınız.Kendinize ve karta zarar verme ihtimaliniz fazla.

Siz henüz bağlantı yapmadınız sanırım.

Son düzenleme:
tüm bağlantılar yapılı durumda role çekiyor ama çıkışında 5v gerilim değeri yok. Yani output input ayarları doğru olmadan role çeker mi? Çekerise enerji neden gelmiyor olabilir.

Ayarlarınız muhtemelen doğru bu yüzden röle çekiyor devrede ve çalışıyor.Röle kuru kontak yani gerilim üretmez .NO kontağın bir ucuna ne istiyorsanız siz o gerilim verecek Röle çekince bu kontak aktif olarak sizin verdiğiniz gerilimi üzerinden geçirecek.

Mach 3 de spindel ayarlari uzerinden pwm modulunu acmak lazim kontrol edermisiniz....

İlk mesajdaki link başka alet mach3 kontrol ..röle.. dediği başka alet.
Paralel port çıkışlarında ilgili ucu ayırması ... falan filan denebilir..
İyice anlamadan yazmak pek iyi değil.
Hele ki işten anlamayana anlatmak.
Tarif edileni yaparken , yapacağı en ufak hatada pc nin paralel portu uff olabilir.

arkadaşlar evet pek paylaşımda bulunmuyorum ancak hemen hemen hergun forumu takıp ediyorum.
anlamadan yada anlayarak anlatmak kötü sonuçlara neden olabilir hele söz konusu elektrik ise küçük bir yanlış anlama mala yada kazaya neden olabilir.
beni kimse ukala olarak yargılamasın lütfen...
bilgi paylaşmak evet çok güzel ama iş tecrübesi olmadan riskli...

arkadaşlar evet pek paylaşımda bulunmuyorum ancak hemen hemen hergun forumu takıp ediyorum.
anlamadan yada anlayarak anlatmak kötü sonuçlara neden olabilir hele söz konusu elektrik ise küçük bir yanlış anlama mala yada kazaya neden olabilir.
beni kimse ukala olarak yargılamasın lütfen...
bilgi paylaşmak evet çok güzel ama iş tecrübesi olmadan riskli...
Ben ne demek istediğinizi pek anlayamadım.

İlk mesajdaki link başka alet mach3 kontrol ..röle.. dediği başka alet.
Paralel port çıkışlarında ilgili ucu ayırması ... falan filan denebilir..
İyice anlamadan yazmak pek iyi değil.
Hele ki işten anlamayana anlatmak.
Tarif edileni yaparken , yapacağı en ufak hatada pc nin paralel portu uff olabilir.
O yüzden yetkin değilseniz işin bir ehlinden destek alınız dedim arkadaşa Kazım abi.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri