Sorç Ne Demek?

Kompanzasyon sisteminde sörç ne demektir arkadaşalar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hemen kafadan bilip bilmeden sallayayım :)
Elektronikte sink ve source (kaynak) vardır.Yanlış hatırlamıyorsam,sink çekmek, source basmak oluyordu.Örneğin bir transistör yükü - uye çekerse buna sink, eğer yükte - varsa ve bunu + ile transistör birleştiriyorsa buna da source deniliyor.
Bu durumda devrenin kapasitif olması,yani sisteme kapasitif basmasına source deniliyor olabilir.
Bir de bahsettiğiniz sörç search ise ,bu da rölelerin otomatik olarak kondansatör ve akım trafosunu tanımasına deniliyor olabilir.Biraz ekşi sözlükteki gibi sallama olduysa da birisi daha doğrusunu açıklayana kadar,en doğrusu bu yorum :D

kompanzsyon sisteminde böyle bir tabir hiç duymadım.Belki ifade farklılığı olabilir.Biraz daha açabilirseniz
yorumlara katkımız olabilir.

Sn. atakanbayri, bu kelimeyi duyduğunuz kişinin dili sörçmüş olabilir... Kompanzasyona göre değişik bir anlatım dili çünkü...

Sn. atakanbayri

* Kompanzasyon için böyle bir tabir duymadım fakat Sn. m-usta-fa'nın bahsettiğini duymuş olabilirsiniz. PIC'lerde bu tabir geçer.

Portların maksimum sink akımı 25mA, source akımı ise 20mA dır. ( gibi )

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri