SONY SET AMFİ KATI TEK BAŞINA ÇALIŞTIRMA?

kivanc87

Üye
öncelikle merhaba elimde sony hcd-h881 setinin amfi katı ve trafosu var amfiyi çalıştıramadım arızalı parçada yok koruma devresi etkinleşmiyor bir yerde bir eksiklik mi yapıyorum acaba lütfen yardımlarınızı bekliyorum.şeması ekte

Ekli dosyalar

• SONY HCD-H881 AMFİ.pdf
    358.7 KB · Görüntüleme: 35
elinizdekileri montajlı vaziyette resimleyebilirmisiniz.diğer parçalar olmadan çalışmayabilir.ön panelde bulunan power (stand-by) butonunu kart üzerinden tetiklemeniz gerekebilir.detayları paylaşısanız yardımcı olmaya çalışalım.kolay gelsin.

resimliyebilirim tabiki ama anakart yok sadece amfi katı var ve şemada görüldüğü gibi voltajlarını uyguluyorum ama RY 1201 röleyi çektiremiyorum. oda koruma rölesi olduğu için doğal olarakta çalışmıyor ilginize teşekkürler

görmeden ve ölçüm yapmadan yorum yapmak zor, ancak tahmin de bulunabiliriz.ön panel (ana kart) olmadığı için çalışmayabilir.ayrıca input select tuşları,volume kontrol,ton kontrol de ön panelde olduğundan hangi input 'un aktif ve sesi nasıl konrol edeceğiniz ayrı bir sorun olacaktır.kart üzerinde ciddi modifikasyonlar yapmanız gerekebilir.

Resimleri yükledim yardımlarınızı bekliyorum.:(

Ekli dosyalar

• IMG_0085.jpg
    IMG_0085.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_0086.jpg
    IMG_0086.jpg
    90.3 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_0087.jpg
    IMG_0087.jpg
    97.3 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_0088.jpg
    IMG_0088.jpg
    95.1 KB · Görüntüleme: 16
Evet,resim ve şemayı birlikte inceledikten sonra ilk göze çarpan eksik IC 1202 entegresinin olmadığıdır.bu entegre RY 1201 koruma rölesini süren entegredir.bu olmadan röle çekmeyecektir.bu eksiği giderdikten sonra röle çekmiyorsa STK nın çalışıp çalışmadığından emin olmalısınız.tüm besleme voltajlarının eksiksiz olduğundan emin olun.hoparlör kablolarının birer uçlarını şase ye, diğer uçlarını RY 1201 rölesinin giriş kontağına lehimleyip,elinizle STK'nın input'una dokunun.zırıltı şeklinde ses duyarsanız çıkışlarınız sağlam demektir.geriye röleleri çektirmek kalıyor.gelişmeleri bildirin,kolay gelsin.

Evet upc 1237 ha entegresini ben bilerek söktüm doğal olarak tabiki çekmez öyle fotoğraf aşdım voltajşarı eksiksiz olarak geliyo STK ENTEGRESİ sağlam yenisi ile değişti hale aynı sisin dediğimiz gibi yaptığımda hoparlöre hem ses hem 25 volt dc voltaj çıkıyo bunun sebebini anlamadım

Evet upc 1237 ha entegresini ben bilerek söktüm doğal olarak tabiki çekmez öyle fotoğraf aşdım voltajşarı eksiksiz olarak geliyo STK ENTEGRESİ sağlam yenisi ile değişti hale aynı sisin dediğimiz gibi yaptığımda hoparlöre hem ses hem 25 volt dc voltaj çıkıyo bunun sebebini anlamadım

hoparlörlere dc voltaj gitmesi normal değil.bunu engellemek için her bir çıkışa 2200mf 50v seri kondansatör girin.hoparlörleriniz dc voltaj almayacaktır.bu şekilde sorunsuz,ısınmadan ses alabiliyormusunuz??

2 kanaldada 25v mi var ?
stk bozulunca sadece sağ veya sol kanala dc verir ama sadece birine hangisiydi hatırlayamadım.devrede sorun varsa stk hemen yanar çok hassastır.

Stk sorun yok evet iki kanaldada 25 dc var

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri